Mvnforum honlap

Nyomtatás időpontja: 2014.10.02. 18:28:09
Hozzászóló lulu034 időpont: 2013.08.03. 22:11:42
Re: ZTE ZXDSL 931VII port forwarding Asus RT-N16
A hozzászólás törölve.

Hozzászóló anonymus időpont: 2013.05.01. 18:34:30
Tudok jobbat automata megszólal " Hívása fontos számunkra " és bontja a vonalat am olvastad mit ajánlottam neked hogy megold a sokk problémádat ?
----------------------------------------
ED3 IPTV Családi + Cisco ISB 6030MT-A + TC7200 + NetMánia M
thome@citromail.hu
Nem adom fel! Egy szép napon meg tisztul az oldal a mocsoktól.

Hozzászóló RendszerGazda időpont: 2013.05.01. 18:09:45
A hozzászólás törölve.
Kedves ismeretlen adminisztrátor!

Kívánom neked, hogy rohadjon le az a kezed, amivel az uccsó hozzászólásomat törölted!

Firmwarek itt:
firmware1.dyndns.org
firmware1.dlinkddns.com
firmware2.dyndns.org
firmware2.dlinkddns.com

Hozzászóló anonymus időpont: 2013.05.01. 17:59:34
De ha elmondásod szerinte ilyen sz** akkor mondj fel . másnak nincs ennyi baja
Illetve nem rögzítheted a beszélgetést vagy is ige de ahhoz bele kell egyeznie a másik félnek amit ha nem tesz meg akkor leteszi és kezdheted elölről kb semmire nem használhatod a felvételt
Hangsúlyozom csak te vagy ilyen szerencsétlen vagy mit tudom én mi ez mér inkább sár dobálás
thome@citromail.hu

Hozzászóló RendszerGazda időpont: 2013.05.01. 17:47:04
A hozzászólás törölve.

Kívánom neked, hogy rohadjon le az a kezed, amivel az uccsó hozzászólásomat törölted!

Firmwarek itt:
firmware1.dyndns.org
firmware1.dlinkddns.com
firmware2.dyndns.org
firmware2.dlinkddns.com

Hozzászóló Attila70 időpont: 2013.05.01. 12:49:34
Igaz nem nekem írtad, de én tudom értelmezni.
Az ELTE színvonala nagyot eset, de lehet hogy csak otthon ezt tanulta. Olyat tüntet fel írásában amit ő állít, de úgy mintha más mondta volna.

Hozzászóló anonymus időpont: 2013.05.01. 11:58:02
Akkor most bemásolok neked egy Face bejegyzést és próbáld meg értelmezni

Van a T-home-nak egy internetes fóruma! http://forum.t-home.hu/mvnforum/index Ott tudtam meg hogy egyszerű okok miatt ilyen silány a szolgáltatás!
1., a villanykörtegyártók szövetkeztek hogy tönkretegyék a 16:9-es aránnyal a szolgáltatást! / Ezt nem értem de falugazda felhasználó folyamatosan állítja!/
2. a luxemburgi adószabályok miatt minden más szolgáltató színvonalasabb a T-home-nál! / Ezt sem értem, de ezt meg Alina 170 sujkolja! /
thome@citromail.hu

Hozzászóló RendszerGazda időpont: 2013.04.30. 20:51:00
A hozzászólás törölve.

Firmwarek itt:
firmware1.dyndns.org
firmware1.dlinkddns.com
firmware2.dyndns.org
firmware2.dlinkddns.com

Hozzászóló anonymus időpont: 2013.04.30. 17:44:18
Nem tünt fel hogy csak te vagy ilyen szerencsétlen troger ? Mindenki magasról tesz a faszságaidra nem te vagy a atya úr isten
thome@citromail.hu

Hozzászóló RendszerGazda időpont: 2013.04.30. 1:29:41
A hozzászólás törölve.

Firmwarek itt:
firmware1.dyndns.org
firmware1.dlinkddns.com
firmware2.dyndns.org
firmware2.dlinkddns.com

Hozzászóló GPisti időpont: 2013.04.29. 20:53:22
RendszerGazda írta:
Keress rá itt fórumon, mert olvastam egy régebbi írátst, hogy valki ezzel egyszer már megküzdött és sikerült. D-Link rútereket kötött rá 2-db -ot és mindkettő kapott a DynDns -től publikus címet.

Nálam más van, itt egy Cisco EPC301-es van, mert nekem a Cisco EPC3925-el volt olyan bajom, mint neked a ZTE-vel, de nem hagytam magam addig jelentgettemm, amíg ki ne cserélték egy használhatóra.

UI:
Ha új júzerként akarod használni a DynDns szolgáltatását, akkor most már fizetős a dolog. Leírom azt, hogy tudod ingyenese használni a DynDns szolgáltatását:

1. Reggelsz a www.DLinkDDNS.com -on, a kapott emailben megerősíted a reggelést.
2. Reggelsz a www.DynDNS.org -on UGYANAZZAL A NÉVVEL ÉS JELSZÓVAL AMIVEL A DLINKDDNS-EN REGGELTÉL!
3. Megerősíted a DnyDns reggelést a kapott maillinkre kattinva.
4. Belépsz a www.DynDNS.org -ra és a DlinkDDNS -en létrehozott HOST-odat már látod is, eéls készíthetsz még 1-et ingyenesen!!

Így nem kell fizetni érte!

Szia

Kezdjük a végén: nekem már nagyon régóta van dyndns accountom, azt (is) használom, de azért köszi az útmutatást.

Egyenlőre én is azt csináltam, hogy az ASUS routerbe szintén PPPoe kapcsolatot állítottam be nem DHCP-t, így most a ZTE és az ASUS is külön-külön IP-t kap. Így viszont már természetesen elérem távolról is a ZTE mögé kötött ASUS-t. Nem tartom a legjobb megoldásnak, de most ez van.

És változatlanul nem tetszik a szolgáltató hozzáállása, hogy tulajdonképpen alig tudom személyre szabni az általam használt routert, emellett szerintem default funkciót sem tud rendesen kiszolgálni. Szóval a minimumot sem éri el ez az eszköznek nevezett valami.

Én sem tervezem hosszútávon használni, de nem lesz könnyű az út.

Üdv!

Hozzászóló RendszerGazda időpont: 2013.04.27. 13:02:56
A hozzászólás törölve.

Firmwarek itt:
firmware1.dyndns.org
firmware1.dlinkddns.com
firmware2.dyndns.org
firmware2.dlinkddns.com

Hozzászóló GPisti időpont: 2013.04.26. 20:05:03
Köszönöm a linkeket, át fogom tanulmányozni a tartalmukat.
Gyanítom a magyar nyelvű felhasználói leírás az ami a komolyabb érdeklődőket nem elégíti ki. Szerintem a szolgáltatónak nincs is ilyen, a hozzáértők meg amúgy is csak nyűg a nyakon.
Igazából az átlagos felhasználót nem érdeklik a további lehetőségek, ők amúgy sem akarják tovább finomítani a beállításokat, lehetőségeket/opciókat. Ők bekapcsolják és működik.

Jut eszembe: ha beállítok dyndns vagy no-ip címet (mert lehetséges), elérem "kintről, az Internet felől" a router web-es felületét?

Hozzászóló RendszerGazda időpont: 2013.04.26. 19:15:18
A hozzászólás törölve.

Firmwarek itt:
firmware1.dyndns.org
firmware1.dlinkddns.com
firmware2.dyndns.org
firmware2.dlinkddns.com

Hozzászóló GPisti időpont: 2013.04.26. 17:38:02
Én ezt nem tudom eldönteni, hogy ez most az eszköz hibája vagy nem, mivel szinte a minimummal egyenlő az az információ, amit az eszközről be lehet szerezni. A már ismert kezelési útmutató vagy mi a szösz a neve, a beüzemelésen kívül semmi mélyebb információval nem szolgál.
Azért azt sem értem, hogy ha már kiadnak használatra egy eszközt, amiért fizetek és amiért felelősséggel tartozom (szoktam a port is letörölni róla), miért nem lehet a felhasználó szintnél tartalmasabb/ szakértőbb szintű tájékoztatást adni a működéséről, a beállítási lehetőségeiről, a tulajdonképpeni tudásáról.
Biztos vagyok benne, hogy vannak még mások is akik szeretnék az általuk használt eszköz minden csínját-bínját ismerni.
Én tulajdonképpen csak rendeltetésszerűen, de a maximális lehetőségek birtokában szeretném használni az eszközt.
Amúgy szerintem az eszköz hibájáról beszélünk, de ha nem kapok egyértelmű megerősítést vagy cáfolatot, akkor nem igazán tudom bejelenteni hibára.
Így viszont -egyenlőre- marad az udvarias érdeklődés a fórumon a szolgáltató felé.

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2013.04.26. 14:04:20
Kedves GPisti!

Amennyiben hibát tapasztalsz, azt természetesen jelezheted a 1412 ügyfélszolgálati számon a 4-es menüpontban.

Üdvözlettel:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló GPisti időpont: 2013.04.25. 20:37:46
Köszönöm a választ.
Bár én még mindig úgy gondolom, hogy az általam (és még más által) igényelt beállítási lehetőséget az eszköznek alapból tudnia kellene, de nem tudja.
Értem én és köszönöm, hogy van Szuperszervíz ahová bármikor fordulhatok segítségért. Mivel a régi eszközöm rendben üzemelt, -a VDSL-re váltás miatt ezt az új eszközt kaptam, és ez nem tudja- szerintem ez nem az én bénázásom és nem gondolnám, hogy nekem ezért külön kellene fizetnem.
Gondolod, hogy hibás eszközként érdemes lenne bejelentenem?
Csak zárójelben mondom, egy nevesebb gyártó termékének jobban örülnék.

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2013.04.25. 13:39:26
Kedves GPisti!

A beállításban a Szuperszerviztől kérhetsz segítséget a 1422 telefonszámunkon , ahol szakértő munkatársaim készséggel állnak rendelkezésedre.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló GPisti időpont: 2013.04.25. 7:58:48
Nem vitatom, hogy megy -hallottam már mástól is.
De még mindig nem kaptam választ arra, hogy ha az előző ZTE eszközzel ment, akkor a mostani eszközzel miért nem megy. Erre keresem a megoldást.
Mivel már más is tapasztalt ilyet, ezért azt hiszem, hogy az eszköz nem úgy működik ahogy kellene. Nem gondolom azt, hogy ez valami extra szolgáltatás lenne, mivel a lehetőség benne van a modemkénti használatra.
És ezért is szeretném ha egy fórumozó vagy egy T-Home-os munkatárs érdemben válaszolna a problémámra.

Hozzászóló RendszerGazda időpont: 2013.04.25. 1:57:28
A hozzászólás törölve.

Firmwarek itt:
firmware1.dyndns.org
firmware1.dlinkddns.com
firmware2.dyndns.org
firmware2.dlinkddns.com

Hozzászóló GPisti időpont: 2013.04.24. 21:38:46
alala írta:
(ugyanazt amit a szolgáltató kioszt, ami a ZTE-n is van).

Ez valahogy nem ok. Nem lehet ugyan az a publikus IP a HGW-ben is és 2. routerben is.

1. Pipa be.
2. A második routerbe is beírni az accontodat.
3. HGW lan------utp--------router Wan
Így más más IP-t kell, hogy kapjon és kellene működni mindennek.

Már miért ne lehetne?
A 2. routerben a Dynamic DNS beállításnál a Use External IP Address Checker opciót választottam.
És ezen nem változtattam akkor sem amikor az új ZTE-t kaptam. Tehát az előző ZTE-nél így működött.
Amúgy nem vagyok biztos benne, hogy egy előfizetéssel használhatok két IP-t. Amúgy nem tiltakoznék ellene, ha más nincs.

Hozzászóló alala időpont: 2013.04.24. 20:40:54
(ugyanazt amit a szolgáltató kioszt, ami a ZTE-n is van).

Ez valahogy nem ok. Nem lehet ugyan az a publikus IP a HGW-ben is és 2. routerben is.

1. Pipa be.
2. A második routerbe is beírni az accontodat.
3. HGW lan------utp--------router Wan
Így más más IP-t kell, hogy kapjon és kellene működni mindennek.

Hozzászóló GPisti időpont: 2013.04.24. 20:29:44
Attila70 írta:
A zte-n teljes reset kell, hogy gyari beallitasok legyenek. Ezutan kell a modemmodot kijelolni es semmi mast nem allitani. Ha van voip es iptv az megy tovabbra is a zte-n. A lan1-re a router az meg pppoe beallitas-sal kell beallitani es kesz.

Kedves Attila!

Megcsináltam amit javasoltál -ZTE reset, modemmod pipa- de sajnos nem engedi elérni a belső routerem távolról. Az egészbe azért az érdekes, hogy a belső routerem-en beállítottam DYNDNS és NO-IP címet is, ezek rendszeresen frissülnek és külső IP-t kapnak (ugyanazt amit a szolgáltató kioszt, ami a ZTE-n is van).
Sem a belső router Web-es felületét, sem a belső router ftp szolgáltatását nem érem el. Szintén elérhetetlen a belső routerem SSH kapcsolaton keresztül. Sem a kiosztott IP címen, sem DYNDNS-en, sem No-IP-n. Természetesen nem a default portokat állítottam be a belső routerem távoli eléréséhez.

Tudsz még javasolni valamit, hogy mit csináljak ezzel a ZTE eszközzel?
Amíg ADSL kapcsolatomhoz ZXV10 H201L eszköz volt, működött minden rendben. Amióta VDSL kapcsolatom van és ZXDSL 931VII eszköz, azóta nem működik.

Hozzászóló GPisti időpont: 2013.04.19. 17:31:53
Nekem is pontosan ez a problémám.
A ZTE-n bepipáltam a "PPPoE pass-through"-t -ergo modemként használom-, a mögötte lévő RT-N16-on a DDNS szolgáltatás rendben üzemel, külső IP címet kap -tehát ez jó- az RT-N16 Web-es felületét mégsem érem el az internet felől, pedig nem is szabványos portot állítottam be.
A segítségre nekem is szükségem lenne.

Megjegyzem az előző "ZXV10 H201L" cuccnál működött a dolog, amíg az volt elértem a mögöttes router felületét.

Hozzászóló levimaster időpont: 2013.04.18. 10:43:06
Rendben. Még megpróbálom amiket írtatok ha továbbra sem akkor feladom. Köszönöm a segítségeteket. :)

Hozzászóló Attila70 időpont: 2013.04.16. 21:37:25
A zte-n teljes reset kell, hogy gyari beallitasok legyenek. Ezutan kell a modemmodot kijelolni es semmi mast nem allitani. Ha van voip es iptv az megy tovabbra is a zte-n. A lan1-re a router az meg pppoe beallitas-sal kell beallitani es kesz.

Hozzászóló RendszerGazda időpont: 2013.04.16. 20:09:50
A hozzászólás törölve.

Firmwarek itt:
firmware1.dyndns.org
firmware1.dlinkddns.com
firmware2.dyndns.org
firmware2.dlinkddns.com

Hozzászóló levimaster időpont: 2013.04.16. 19:56:17
smile   Re: ZTE ZXDSL 931VII port forwarding Asus RT-N16
Igen azt olvastam én is hogy másnak is sikerült csak még nálam nem, de akkor ügyködök még vele. Az is igaz hogy az asuson nem eredeti fw van hanem Shibby féle Tomato, de ennek nem sok köze van ehhez smile

Hozzászóló RendszerGazda időpont: 2013.04.16. 18:54:45
A hozzászólás törölve.

Firmwarek itt:
firmware1.dyndns.org
firmware1.dlinkddns.com
firmware2.dyndns.org
firmware2.dlinkddns.com

Hozzászóló levimaster időpont: 2013.04.16. 18:22:03
Köszi a linkeket, megnéztem és úgy van bekötve ahogy írták. Az asus az milyen módba legyen? PPoE, DHCP, Static,PPTP,L2TP? mert mindegyik belehet állítani, csak egyikbe se nagyon mennek a dolgok. A ZTE-n be állítottam PPoE pass -throught-ot.

Hozzászóló RendszerGazda időpont: 2013.04.16. 12:12:54
A hozzászólás törölve.

Firmwarek itt:
firmware1.dyndns.org
firmware1.dlinkddns.com
firmware2.dyndns.org
firmware2.dlinkddns.com

Hozzászóló RendszerGazda időpont: 2013.04.16. 12:01:37
A hozzászólás törölve.

Firmwarek itt:
firmware1.dyndns.org
firmware1.dlinkddns.com
firmware2.dyndns.org
firmware2.dlinkddns.com

Hozzászóló levimaster időpont: 2013.04.16. 11:55:19
Az a baj, hogy ilyen funkció nincs benne amivel csak simán átlehet rajta irányítani. Az asusomon lehet, de a ZTE-n nem... meg hát igen van rajta port forwarding de minek ha nem működik.

Hozzászóló anonymus időpont: 2013.04.15. 20:01:03
Szerintem nézd meg a caps lock gombot tuti beragadt, am most komolyan mit vártál ?

nah az a ZTE csoda nem képes port nyitásra logjobb tudomásom szerint hiába van ott a beállítás mégse, próbáld meg azt hogy az egész internet forgalmat átirányítod a saját eszközödre hogy a zte csak egy átjáró legyen
thome@citromail.hu

Hozzászóló levimaster időpont: 2013.04.15. 19:54:44
Kösz a HASZNOS választ...

Hozzászóló anonymus időpont: 2013.04.15. 19:19:33
Miért kell mindennek új témát nyitni ??? Gondolom te se tudod
thome@citromail.hu

Hozzászóló levimaster időpont: 2013.04.15. 18:08:08
sad   ZTE ZXDSL 931VII port forwarding Asus RT-N16
Üdvözlök mindenkit!

A problémám a következő lenne. Van egy Asus RT-N16 típusú multifunkciós routerem. Az újonnan bekötött T-szolgáltatások működnek tökéletesen csak épp a ZTE 931VII típusú modem-router nem teszi a dolgát. Az előző szolgáltatónál minden működött és portot sem kellet forwardingoni. De itt most viszont kell ami nem is lenne baj ha működne. Mindent beállítok, de semmi, mert nem nyitja ki a megadott portokat ezért az Asus routeren csak az internet szolgáltatást tudom használni de mást nem! Az én eszközöm statikusra van állítva míg a ZTE osztja ki az IP-t. Sajnos a DMZ se IP se MAC cím alapján nem hajlandó portot nyitni, de az UPNP megy. Illetve a port trigger sem működik. A routerem nem tudom elérni máshonnan csak itthonról mert a ZTE készülék nem nyitja ki a portokat.

Az asusom eddig is szépen működött, de amióta ez a ZTE csoda masina van, csak internetezni tudok és kissé idegsítő hogy a többi funkcióját nem tudom használni a 25000Ft-os routernek sad

Aki esetleg ehhez hasonló problémát megtudott oldani, az kérem segítsen!
Köszönöm szépen, további szép napot!