Mvnforum honlap

Nyomtatás időpontja: 2014.09.18. 21:41:32
Hozzászóló anonymus időpont: 2014.08.13. 18:03:40
Re: Áram és Gáz
Háááát persze a panelban ilyet lehet, ha telekomon keresztül veszed akkor is járható ez a napelemes dolog
----------------------------------------
ED3 IPTV Családi + Cisco ISB 6030MT-A + TC7200 + NetMánia M
thome@citromail.hu
Nem adom fel! Egy szép napon meg tisztul az oldal a mocsoktól.

Hozzászóló látható tag időpont: 2013.12.05. 16:18:26
A hozzászólás törölve.
Azért, mert én hülye vagyok, mások még lehetnek normálisak, habár ez nem törvényszerű. IngyenTévé Extra Családi csomag, minden ami kell és semmi havidíj.

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2013.12.05. 11:44:08
Kedves Poole!

Elnézésedet kérem, amiért csak most adok választ kérdésedre.

Sajnos erre Társaságunknál nincs lehetőséged. Ha ilyet szeretnél, akkor vissza kell szerződnöd az egyetemes szolgáltatódhoz.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló Poole időpont: 2013.12.03. 18:47:54
Kedves T-Home munkatárs!!

????

Poole írta:
Kedves T-Home Munkatárs!

Érdeklődni szeretnék ha napelemeket szereltetek fel, akkor a T-Home visszavásárolja tőlem a megtermelt elektromos energiát?
Ha igen lehetséges éves elszámolásra átállni?

Köszönöm a választ!

Poole

Hozzászóló látható tag időpont: 2013.11.22. 1:13:13
A hozzászólás törölve.
Azért, mert én hülye vagyok, mások még lehetnek normálisak, habár ez nem törvényszerű. IngyenTévé Extra Családi csomag, minden ami kell és semmi havidíj.

Hozzászóló látható tag időpont: 2013.11.22. 1:09:00
A hozzászólás törölve.

Hozzászóló Poole időpont: 2013.11.21. 20:55:12
Kedves T-Home Munkatárs!

Érdeklődni szeretnék ha napelemeket szereltetek fel, akkor a T-Home visszavásárolja tőlem a megtermelt elektromos energiát?
Ha igen lehetséges éves elszámolásra átállni?

Köszönöm a választ!

Poole

Hozzászóló zed időpont: 2013.11.05. 18:13:15
Részlet az energia-aloldalról:
"1) Az áram- és gázdíj megegyezik az érintett felhasználási hely tekintetében egyetemes villamos szolgáltatás nyújtására jogosult egyetemes szolgáltató szolgáltatási árával. A Telekom az alapdíjra, a rendszerhasználati díjra, valamint a jogszabály által előírt egyéb díjtételekre nem nyújt kedvezményt. Villamos energia esetében a kedvezmény kizárólag a mindennapszaki (A1) árszabásra vonatkozik, a vezérelt (B alap) árszabásra vonatkozóan a Telekom nem biztosít kedvezményt. A Telekom villamos energia- és földgázszolgáltatást a fenti kedvezmények nélkül azok is igénybe vehetik, akik nem T-Home ügyfelek."

Más kérdés, hogy a T nem fordít figyelmet arra, hogy a díjcsökkentést kommunikálja az ügyfelei felé. Hiszen ha drágábban adnák a gázt, áramot, mint az általános szolgáltatók, ki a fene maradna náluk? Megjegyzem az nem igaz, hogy a nem T-Home előfizetők -kedvezmény igénybevétele nélkül- válthatnak energiaszolgáltatót, mert az T-Pontokban az ügyintézők nem hajlandók intézkedni, azt mondják, előbb rendelj meg valami szolgáltatást, utána szóba jöhet a téma. Felteszem, ilyen formában nem érdekeltek az üzletkötésben. Ha nem tetszik valamilyen eljárás, mehetsz a sóhivatalba panaszkodni, vagy nagyobb súlyú ügyben 3-5 évig mászkálhatsz a bíróságra, vigasztaljon a tudat, hogy ez más szolgáltatónál és a közhivatalokban is hasonlóképpen működik.

Hozzászóló látható tag időpont: 2013.10.20. 11:21:12
A hozzászólás törölve.

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2013.10.18. 10:30:31
Kedves mufurc!

Kérdéseiddel kapcsolatban kollégáink a 1412 ügyfélszolgálati szám 5.4-es menüpontjában készséggel állnak rendelkezésedre.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló mufurc időpont: 2013.10.16. 22:09:06
Tisztelt T-Home munkatárs!

1. Érdeklődni szeretnék, hogy a 10%-os rezsicsökkentést/megtakarítást az Önök által kiállított gázszámlában hol találom meg, illetve érvényesítve van-e?

Hol, kinél tudnék érdeklődni ez ügyben?

2. Megkaptam az elszámoló számlát 4 hónapról (nyári időszak) és havi 14.000.-Ft-os átalány mellé még 52.000.-Ft-ot kérnek tőlem (?)(44 nm-es lakásról van szó). Kissé sokallom, utána néznék.
Ha nem fizetem be időben, akkor a telefonomat is kikapcsolják?
Kérhetek részletfizetést?

Hol, kinél tudnék érdeklődni ez ügyben?

Hozzászóló beence9719 időpont: 2013.05.30. 21:03:51
Re: Előző szolgáltató felmondása
Köszönöm a gyors választ.
Egy kérdésem lenne még: Ha nem fizetem be ezt a számlát akkor a szolgáltató az ön kérelmüket visszautasítja a "szolgáltatóváltásról" és kezdődhet előről az egész procedúra vagy addig küldik ki ezt a számlát amíg be nem fizetem?

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2013.05.30. 8:42:55
Re: Előző szolgáltató felmondása
Kedves beence9719!

Ha az elszámoló számlával kapcsolatban észrevételed van, javaslom, hogy jelezed a korábbi gázszolgáltatód ügyfélszolgán. Ők tudják a számla összegére vonatkozó panaszod kivizsgálni, illetve ők tudnak könnyítést (pl. részletfizetés vagy halasztás) felajánlani/biztosítani.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló beence9719 időpont: 2013.05.29. 22:02:36
Előző szolgáltató felmondása
Kedves T-Home!
2013 áprilisában ismételten megkíséreltük a gáz illetve villamos energia szolgáltatást áthozni Önökhöz, mivel a 2012-es év novemberi kísérlete nem sikerült az egyik T-Partnerüknek köszönhetően akik elkeverték az iratokat. Áprilisban sikerült a papírok felküléde egy T-Pont közreműködésével Önöknek. Meg is kaptuk rá közel egy hónappal mind az áram, mind a gáz szolgáltató felől a "felmondási" papírt. Ugyebár a gázszolgáltatónál úgynevezett általány díjon voltunk (gondolom nem kell ecsetelnem, hogy mit is jelent ez) , ezért most május végén (29.-én azaz ma) megkaptuk egyenlőre csak tőlük ( az energiaszolgáltatótól még nem) az elszámoló számlát és a a negyedik hónapra vonatkozó számlát. Nagy megdöbbenésünkre kellőképpen horribilis összeg mutatkozott az elszámoló számlán ami közel 150 ezer forint ( plusz az utolsó havi számla ami meg 27 ezer forint) és mindezt JÚNIUS 7.-ig kell befizetni. A probléma az először is az hogy ilyen magas , másodszor pedig hogy képtelenek vagyunk a határidőn belül befizetni ezt az összeget.
Szeretnénk segítséget kérni ez ügyben a kedves T-Home-tól hogy mitévők legyünk, mit lehet ilyenkor csinálni....?
Üdvözlettel:
beence9719

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2013.04.05. 12:58:36
Re: Nem jön az áramszámla
Kedves m.aged!

Annak érdekében, hogy kivizsgálhassuk az áram szolgáltatás számlázását, kérjük, hogy küldd el az észrevételed, az MT azonosítód és a kapcsolattartó telefonszámod az mtkapcsolat@telekom.hu e-mail címünkre.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló m.aged időpont: 2013.04.04. 18:46:41
Nem jön az áramszámla
Tisztelt T-Home Munkatárs !
Tavaly év végén váltunk ügyféllé Önöknél, mindkét energiaszolgáltatás tekintetében..
A gázszámlák rendre jönnek, de a villamosáram szolgáltatás vonatkozásában még egyetlen számla sem érkezett.
Mitévő legyek?

Hozzászóló Gipsz_Jakab időpont: 2013.03.01. 20:56:30
zed írta:
A hűséges előfizetők hűségpontokat kapnak. Tán nem elég? wink Ha nem vagy elégedett, nem muszáj igénybe venned a szolgáltatást...más kérdés, hogy van e más alternatíva. Nem véletlen, hogy csak azokon a területeken van mód olcsóbban hozzáférni a szolgáltatáshoz, ahol a konkurencia is jelen van. Mivel a verseny viszi lejjebb az árakat. A két szép szeméért senki nem kap kedvezményt. És nem igaz, hogy a sárga csekkes befizetők drágítják a szolgáltatást. Esetleg ha megkísérled lemondani a szolgáltatásodat, számíthatsz valamiféle árengedményre...próba, szerencse!
A gázra amúgy korábban 5-8% kedvezmény járt, de amikor a T megtudta, hogy a jövőben várhatóan 10%-kal csökkenteni akarják központilag a gázdíjat, visszavett a mértékből.

Nekem ne magyarázd, ismerősőm paltina kedvezményes ügyfelük, 3 szolgáltatással. Amit kap pontokat, gyakorlatilag semmire sem jó. Gondoltam veszet T-Shopban rútert, de ott sajnos még drágább mint a média márktban és gyakorlatilag a pontokat nicsn mire elhasználnuk. Azért nem fogunk egy rúterért 10000-11000HUF -ot fizetni, hogy azt az 1600 pontot elvásároljuk. De pld a heti szerencserjátéra költött pénzt 1850HUF-ot nyugodtan fedezhetnék.

Ami mega támogatást illetti, én úgy látom hogy nem igazán becsülik meg a régi több, mint 20-éves ügyfelüket (pld jómagam és ismerősőm), elleneben a Cég Hangja és a Mindentudás Egyeteme elég sok támogatást kap.

Nem a szolgáltatással nem vagyok megelégedve, a TVNETWÖRK RT és a UPC Magyaroszág KFT.-nél sem a szolágltatásokkal volt a baj, amig üzemelt, addig minden oké volt. Mikoe leromlott és bejelentettük és 1,5 év alatt a szolgáltató több alaválalkozója jött, fúr, faragott, modemet cserélt, koax kábelt cserélt és semmi változás pozitív irányba nem történt. Én meg azt hallgattam, mikor kijött a soronkövetkező teknikus, és kb az első mondtata az volt, hogy ki volt az a **** akit ezt így csinálta meg.

Hozzászóló zed időpont: 2013.02.25. 13:09:35
A hűséges előfizetők hűségpontokat kapnak. Tán nem elég? wink Ha nem vagy elégedett, nem muszáj igénybe venned a szolgáltatást...más kérdés, hogy van e más alternatíva. Nem véletlen, hogy csak azokon a területeken van mód olcsóbban hozzáférni a szolgáltatáshoz, ahol a konkurencia is jelen van. Mivel a verseny viszi lejjebb az árakat. A két szép szeméért senki nem kap kedvezményt. És nem igaz, hogy a sárga csekkes befizetők drágítják a szolgáltatást. Esetleg ha megkísérled lemondani a szolgáltatásodat, számíthatsz valamiféle árengedményre...próba, szerencse!
A gázra amúgy korábban 5-8% kedvezmény járt, de amikor a T megtudta, hogy a jövőben várhatóan 10%-kal csökkenteni akarják központilag a gázdíjat, visszavett a mértékből.

Hozzászóló Gipsz_Jakab időpont: 2013.02.25. 1:14:31
Kedves T-Home munkatárs!

Akkor azthiszem maradok a ajelenlegi energia szolgáltatóknál, mert ezek szerint a T-Home-nál kevesebb kedvezményt kapnák, mint a mostani állpot szerint. Azért azt átkellenne gondolniuk, hogy a hűséges ügyfeleket valamilyen módon kompenzálják, mert az úja ügyfél féláron kap egy szolgáltatást, amit a mát meglévők használnak, és még ráadásul 2-3 hónapig ingsen.

Üdvözlettel:
Gipsz_Jakab

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2013.02.22. 15:03:27
Kedves Gipsz_Jakab!

Az Energia Start kedvezményre minden lakossági T-Home előfizető jogosult, ez földgáz esetén 3%, villamos energia esetében 5% kedvezményt jelent.
Az Arany vagy Platina kiemeltségi szinttel rendelkező előfizetőinknek Energia Extra kedvezményt biztosítunk, mely földgáz esetén 5%, villamos energia esetében 8% kedvezményt jelent. További információt itt találsz: http://www.energia.telekom.hu/lakossagi-ajanlatok.html

Üdv:

T-Home Munkatárs

Hozzászóló Gipsz_Jakab időpont: 2013.02.21. 22:20:20
Áram és Gáz

Azt szeretném megérdeklődni, hogy egy mezei vezetékes telefon előfizetés mellé a Telekom mennyi Áram és Gáz díjkedvezményt ad?

A jelenlegi áram szolgáltató az ELMŰ Nyrt., a gáz szolgáltató a FŐGÁZ RT.

Köszönettel:
GipszJakab

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2013.02.21. 14:29:36
Re: éves leolvasás
Kedves friz74!

A kereskedő váltás után a mérők leolvasását továbbra is a területileg illetékes elosztó végzi – ez a posztod alapján nálad a TIGÁZ Zrt.
A számlán szereplő tervezett leolvasási dátumon az elosztó bármikor változtathat, éppen ezért a „tervezett” megfogalmazással jelenik meg az elszámoláson.
A leírtak miatt javaslom, hogy mindenképp egyeztess időpontot, hogy a leolvasás minél hamarabb megtörténhessen, hiszen az ezzel megbízott személy jogosan keresett meg.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló friz74 időpont: 2013.02.21. 10:23:54
éves leolvasás
Üdvözlöm!
2012.09. hónapban váltottam Telekom gáz és villany szolgáltatásra. Minden rendben zajlott. A napokban jött az előző gáz szolgáltatóm(TIGÁZ)), hogy leolvasná a gázórát az elszámoló számlához. Szeptemberben leolvasták, ki is lett fizetve minden. Mondtam a leolvasónak, hogy már nem a TIGÁZ-hoz tartozom, de azt mondta, hogy a gépben benne van a nevem. A Telekom-tól kapott gázszámlán az szerepel, hogy a leolvasás tervezett időpontja 2013.09. Az lenne a kérdésem, hogy jogosan akarja-e leolvasni a TIGÁZ az órámat? Nem voltam itthon, így a leolvasót nem tudtam beengedni. A hívásomra vár. Válaszát előre is köszönöm!

Hozzászóló m.aged időpont: 2013.02.21. 9:11:01
Re: Túlfizetés az előző szolgáltatónál
Köszönöm válaszát,telefonos egyeztetés után azt a választ kaptam a volt szolgáltatómtól, hogy két héten belül postai úton eljuttatják a túlfizetés összegét. smile

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2013.02.20. 12:24:31
Re: gázszámla
Kedves Szabó László!

Ha a számlázással kapcsolatban konkrét információt szeretnél kapni, kérlek, hogy az észrevételed, az MT azonosítód és a kapcsolattartó telefonszámod küldd el az mtkapcsolat@telekom.hu e-mail címre.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2013.02.20. 12:21:00
Kedves m.aged!

Ha a korábbi energiaszolgáltatód a kereskedő váltás után túlfizetéssel zárta az egyenleged, akkor a túlfizetés összegét tőlünk tudod visszaigényelni. Hozzánk a túlfizetésed nem érkezik meg a kereskedő váltással. Emiatt javaslom, hogy mindenképp egyeztess a korábbi szolgáltatód ügyfélszolgálatával.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló zed időpont: 2013.02.20. 11:12:06
Szerintem ebben az ügyben nem a szolgáltatónál kellene reklamálni...másrészt a T az egyetemes szolgáltatói árból nyújtja a százalékos kedvezményt, vagyis nem vonódik össze a 10% + 5% = 15%, hanem a központilag csökkentett díjból jön le. Tehát ha korábban 1000 Ft-ból kaptál 5% kedvezményt, akkor 950-et fizettél. Ha 900-ból kapsz, akkor 855-öt fizetsz. Ha pedig csak 990-ből, akkor 940,5 Ft-ra jön ki a számla, ami ez esetben összevonva az 1%-ot sem éri el.

Hozzászóló zed időpont: 2013.02.20. 10:53:42
A túlfizetést (mínuszos végösszeget) a korábbi szolgáltató visszautalja. Persze ezt nem nagyon szokták elkapkodni...

Hozzászóló telomera időpont: 2013.02.20. 9:39:35
Nekem az áramszámlám 163 Ft-tal, a gáz 101 Ft-tal mutat kevesebbet a legújabb részszámlán. Igaz, nem vagyok egy nagy fogyasztó a 6000 Ft körüli havidíjjal. A részletekbe még nem mentem bele, mert utálok állandóan a számlákban kotorászni. Ha az arányokat nézem, egyformán jártunk jól a nagy csinnadrattával beharangozott rezsicsökkentéssel. Én kb. erre számítottam.

Hozzászóló Szabó László időpont: 2013.02.20. 8:22:07
gázszámla
Tisztelt T-Home! Végre megérkezett a várva várt rezsicsökkentéses gázszámla, ami legnagyobb megdöbbenésemre 200 forinttal lett kevesebb !!! Hol van a beigért tiz százalék? Havi részszámlás vagyok, minden hónap 35200 forint volt, na most csak 35000. Értem én hogy az elszámolás nem teljes havi, 2012.12.12 től 2013.01.11 ig van, de könyörgöm 10 napra 200 forint kedvezmény érvényesül? Valaki ezt magyarázza meg nekem nagyon kérem. Köszönettel László

Hozzászóló Attila70 időpont: 2013.02.16. 18:35:12
Szerintem irj a szokasos email cimre a szukseges adataiddal egyutt, vagy hivd a 1412-ot.

Hozzászóló m.aged időpont: 2013.02.14. 20:41:11
Túlfizetés az előző szolgáltatónál
Tisztelt T-Home Munkatárs!
2012. 11.19-e óta Önök a szolgáltatóim.
A múlt hónapban egy rész, ma viszont egy elszámoló gázszámlát is kaptam, Amivel semmi gondom nincs, csak azt nem értem, hogy az előző szolgáltatóm közel 20e Ft túlfizetéssel zárt le,eddig abban a hiszemben voltam, ezt az összeget hozom magammal, de úgy tűnik a számlakimutatásból, hogy mégsem.
Marad a közhelyszerű kérdés:Hol van a pénz? confused

Hozzászóló doky67 időpont: 2013.02.14. 8:07:07
Re: Gázárcsökkentés
Felhívjuk figyelmét, hogy Telekom energiaszolgáltatással rendelkezõ lakossági ügyfeleink esetében a vonatkozó Üzletszabályzatoknak megfelelõen a
2013. január 1-jét követõ fogyasztásra érvényesítjük a jogszabályokban meghatározott áram és gáz végfelhasználói egyetemes árak csökkentését. Ennek
megfelelõen lakossági ügyfeleink esetében változik a Magyar Telekom listaára, amely az egyetemes szolgáltató díjával egyezik meg, valamint a kapcsolódó
rendszerhasználati és alapdíjak is módosulnak. A jelenleg érvényben lévõ kedvezményszabályzat alapján ezen listaárak képezik a kedvezményezés alapját
a Start illetve Extra kedvezményre jogosult lakossági ügyfeleink esetében.
Tájékoztatjuk, hogy a fenti változások miatt a januári idõszakra vonatkozó számlák a megszokottnál késõbb kerültek kiállításra. Az okozott
kellemetlenségért elnézését kérjük.
(SZOMBATHELY ) Töretlen bizalommal a T felé--->>>

Hozzászóló gyula73 időpont: 2013.01.25. 15:13:02
Re: villamos energia
T-Home Munkatárs írta:
Kedves gyula73!

Annak érdekében, hogy a személyre szóló választ adhassunk, kérlek, hogy küldd el a kérdéseidet, az MT azonosítódat és a kapcsolattartó telefonszámod az mtkapcsolat@telekom.hu e-mail címünkre.

Üdv:
T-Home Munkatárs

üdvözlöm!

jó rendben, máris küldöm.

üdv gyula73

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2013.01.25. 12:54:46
Re: villamos energia
Kedves gyula73!

Annak érdekében, hogy a személyre szóló választ adhassunk, kérlek, hogy küldd el a kérdéseidet, az MT azonosítódat és a kapcsolattartó telefonszámod az mtkapcsolat@telekom.hu e-mail címünkre.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló gyula73 időpont: 2013.01.24. 16:32:15
villamos energia
üdv mindenkit !
remélem jó helyre irok.
szeretnék kérni segitséget ha lehet
régi ügyfél vagyok a t-homnál, és igénybe vettem a villamos energiát.
és a szerződés is létre jött csak még, számla nem jött még.
tehát 2012.07.09- létre jött, t-homal a villamos energia
és mivel tartozásom volt az émász- felé és igy le állas volt.
2013.01.31. rendezve lett a tartozásom, az émász-felé,és igy a villamos energia szerződés is be érkezet, eddig el voltunk utasitva mert tartozásom volt az émásznál. tehát émsz-hoz be érkezet ujból.
és akkor az émász-nál 2013.01.31. meg szünik a szerződés felmondás.
az önkörmányzatól, van olyan támogatás ,ö lakásfent tartási támogatás.
ami,a önkörmányzat és a émász, szerződésben állnak,és a lakásfentartási támogatási összeg, megyen az émásznak.
szóval, voltunk az önkormányzati hivatalban, és el mondtuk hogy t-homal
illetve a villamos energiát, igénybe vettük, és szeretnénk hogy a lakásfent tartási összeg a villamos energia felé menjen.
és monták hogy nem lehet, mert ők nem állnak szerződésben a ,
villamos energiával illetve t-homal, hanem az émszal.
és igy , akkor meg szüne a lakásfent tartási támogatás.
------------------------------------------------------------------------------------------
kérdezem önnöket mi a teendő?
és a kérdésem, megéri-e ez nekem ?
várom a válaszukat. örülnék ha valaki megadna a pontos választ
üdv:gyula73

Hozzászóló zed időpont: 2013.01.12. 11:45:51
Tudomásom szerint az energiadíjak meghatározása hatósági árképzés alapján történik, így alakul ki az egyetemes szolgáltatói ár. Azaz ennél csak alacsonyabb lehet a végfogyasztói ár, magasabb nem. Az energiadíj mellett felmerülő egyéb díjelemek a hálózat fenntartásának költségeit hivatottak fedezni, a hálózat ugyanakkor az elosztói engedélyes (egyetemes szolgáltató) tulajdonát képezi. Tehát szerintem a T legfeljebb annyit tud meglépni, hogy megszünteti a kedvezményt.

Hozzászóló cultur időpont: 2013.01.11. 23:58:28
A Telekomtól szerződött gáz és áramszolgáltatás egyáltalán egyetemes szolgáltatásnak minősül? Mert csak arra érvényes a rezsicsökkentés ma hallottam a rádióban.
Pont arról volt szó hogy rengetegen olyan szolgáltatóhoz mentek át ami szabadpiaci szolgáltatónak minősül és nem vonatkozik rá a mostani rezsicsökkentés.

Hozzászóló zed időpont: 2013.01.05. 11:42:31
Gázárcsökkentés
Hol lehet megtekinteni az aktuális tarifatáblázatot? A januárban kiszámlázásra kerülő mennyiség még a 2012-es díjszabás alapján történik? Megéri a tényleges óraállásnál kevesebbet diktálni januárban?

Hozzászóló zed időpont: 2012.12.27. 10:14:22
Re: Számlázás
Bizony, ez nagy hiányosság, hogy a My T-Home felületén nem lehet megnézni az energiaszámlákat is, mivel ha nem kézbesítik vagy nálad kallódik el, kénytelen vagy kapcsolatba lépni az ügyfélszolgálattal, hogy valamilyen formában megkapd ill. megtekinthesd.

Hozzászóló bocezso időpont: 2012.12.27. 8:36:28
Re: Számlázás
Ha minden igaz, a https://www.tavszamla.hu/ -n tudod fizetni online is.

Hozzászóló vargaszs időpont: 2012.12.26. 19:41:05
Számlázás
Tisztelt Telekom!

Ősszel kötöttem Önökkel szerződést, földgáz szolgáltatásra. A váltás a napokban megtörtént, érdeklődnék, hogy a közeljövőben a számlázás milyen felületen történik? (My T-Home-ban a szolgáltatások alatt nem látom még a földgáz-szolgáltatást).
My T-Home felületen lehetséges lesz a számla megtekintése és bankkártyával történő fizetése, vagy regisztrálnom kell egy ettől független oldalon?

Üdv.

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2012.11.22. 14:37:37
Re: gáz
Kedves F.Csaba!

Csak földgáz esetén van arra lehetőséged, hogy közvetlenül Társaságunknál diktálj.

Villamos energia esetében, ahogy azt előzőleg megírtuk, sajnos nincs. Ott ezt az elosztónak teheted meg.

Remélem segítségedre lehettem.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló F.Csaba időpont: 2012.11.22. 9:47:51
Egy pillanat, akkor áram esetén én hiába diktálok a szolgáltató felé, Önöket ez "hidegen hagyja"? jól értem? és elszámoláskor meglepődött arcot fogok vágni? mert ha ez igy működik Önöknél nem írom alá a szerződést, ugyan is még nem kaptam meg..

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2012.11.20. 12:42:10
Kedves F.Csaba!

Villamos energia esetében az elosztónak diktálhatod be a mérőállást havonta, de Társaságunk nem számolja el, csak az éves elszámoló számlában.

Földgáz esetén ahhoz, hogy havonta diktálhass, először jelezned kell diktálási szándékodat a 1412 ügyfélszolgálati számunkon, ahol is arról informálnak majd kollégáink, hogy melyik időablakban diktálhatsz.

Ettől eltérő időpontban a diktálást nem tudjuk fogadni, a telefon és a weboldal is visszautasítja a lehetőséget.

1412 ügyfélszolgálati számon történő diktálás esetén szükség van: Energiafogyasztó MT azonosítója és a hozzá tartozó jelszava valamint a fogyasztásmérő gyári számának utolsó 6 karaktere.

Földgázszolgáltatással rendelkező ügyfeleink SMS-ben is elküldhetik mérőállásukat a 1412-re.

Használandó kód: GszóközMTIDszóközjelszószóközmérőóra gyári szám utolsó 6 karaktereszóközmérőállás

A sikeres diktálás tényéről és a rögzített óraállásról SMS-ben kapsz értesítést. Az SMS elküldése díjmentes.

Felhívjuk figyelmed, hogy továbbá a www.energia.t-home.hu oldalon is bediktálhatod a mérőóraállását. A belépéshez az MT azonosító és jelszó megadása szükséges.

Remélem segíthettem.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló F.Csaba időpont: 2012.11.20. 10:34:42
gáz
Sziasztok
Eddig a gdf suez oldalon diktáltam a gázszolgáltatást,mivel most léptem át ide, igy most a diktálást hol kell folytatnom?
kösz

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2012.11.13. 13:41:47
Re: villamos áram vásárlása kedvezmény nélkül
Kedves Zed!

Igen, a Távszámla oldalon az áram- és a gázszolgáltatásra is külön regisztrálni kell.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló zed időpont: 2012.11.13. 12:20:10
Távszámlán az áram és a gázszolgáltatás számláját külön-külön kell regisztrálni?

Hozzászóló zed időpont: 2012.10.12. 7:36:14
Értem. Kösz, THM!

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2012.10.09. 10:17:17
Kedves Zed!

Amennyiben nem vagy jogosult T-Home részről energia kedvezményre, akkor listaáron fogod kapni az energiát, ez lényegében annyi változást jelent, hogy a számlát pl. nem az ELMŰ küldi, hanem Társaságunk.

A hálózat tulajdonosa, üzemeltetője határozza meg a listás és egyéb alap díjakat (mint pl. rendszerhasználati díj), ha ő nem változtat azokon, akkor mi sem fogunk.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló zed időpont: 2012.10.07. 20:46:46
villamos áram vásárlása kedvezmény nélkül
Amennyiben kedvezmény igénybevétele nélkül szeretném a jelenlegi áramkereskedőmet leváltani a T-Home-ra, úgy hogy az éves fogyasztásomon nem változtatok, számíthatók e valamiféle költségnövekedésre pl. az elosztói alapdíj, a rendszerhasználati díj vagy más díjtételek vonatkozásában?

Hozzászóló zed időpont: 2012.10.04. 10:43:16
értesítés online diktálási lehetőségről
A helyzet mégiscsak az, hogy a weboldal nem akaródzik frissülni...vagy talán az önkiszolgáló ügyfélszolgálatra gondoltál, kedves THM? shhh
Mindenesetre ha már úgyis frissítitek a honlapotokat, javaslom egy olyan új funkciónak a bevezetést, amelynek a beállítása esetén a rendszer minden diktálási időszaknak az elején automatikus emlékeztető e-mailt küld a fogyasztónak. A Tigáznál pl. van ilyen...

Hozzászóló doky67 időpont: 2012.10.02. 15:56:29
Re: Re: Re: Re:
Olyan úgymond energiás ügyintéző aki valóban csak "energiás" csak munkanapokon van és csak napközben. :) Talán 9-től, ha jól emlékszem. Tapasztalat! :)

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2012.10.02. 15:52:45
Kedves zed!

Energia ügyekben is 0-24 óráig áll rendelkezésedre a Telefonos ügyfélszolgálat.

Elnézésed kérem, amennyiben kollégám nem a fentieknek megfelelő információt adott.

Megértésed köszönöm.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló zed időpont: 2012.10.01. 10:00:31
Ellenőrzésképpen éjjel felhívtam a telefonos ügyfélszolgálatot, ahol azt közölték velem, hogy reggel 7 és este 10 óra között van lehetőség energiaügyet intézni. Ezek szerint mégsem valótlan a honlapon közölt információ...

Hozzászóló zed időpont: 2012.09.28. 22:00:35
Re: Re: Re:
Nagyon szívesen, kedves THM! smile

Esetleg meg tudnád mondani, kb. mennyi időt vesz igénybe a weboldalatokon szereplő téves infó korrigálása?

Megjegyzem korábban már jeleztem, hogy a honlapotok "Elérhetőségek" rovatán belül az e-mail címetek nincsen feltüntetve, a kapcsolatfelvételi űrlap szinte el van dugva, csak további kattintások után lehet rá eljutni, ráadásul nincsen mód dokumentum csatolására. Ugyanakkor minden egyes kibocsátott számlátokon szerepel az ugyfelszolgalat@t-home.hu elektronikus elérhetőségetek. Márpedig aki nem az ügyfeletek, az csak személyesen (némi utazás és sorban állás árán) vagy e-mailen keresztül képes az ügyfélszolgálattal ingyenesen felvenni a kapcsolatot. Na most ha egy potenciális új ügyfél megkeres titeket telefonon, elég sok percig eltart, amíg végighallgatja az automatát és a megfelelő menüpontok kiválasztását követően megvárja egy ügyintéző bejelentkezését. Még az is lehet, hogy addigra elmegy a kedve az egésztől... Véleményem szerint az az apró figyelmesség, hogy a honlapotokon az elérhetőségeitek között feltüntetnétek az e-mail címeteket, semmibe nem kerülne. Egyébként a T-Mobile oldalán ilyen probléma nincsen, lásd: http://www.t-mobile.hu/lakossagi/ugyintezes/e...T.ac=fejlec_elerhetosegek

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2012.09.27. 15:08:27
Re: Re:
Kedves zed!

A www.energia.t-home.hu oldalon sajnos rossz adat szerepel.

A T-Mobile ügyfeleként Energia szolgáltatást igénybe vevő ügyfél is 0-24 óráig hívhatja az ügyfélszolgálati számot (1430). Köszönjük észrevételed, az alapján elkezdtük az oldal frissítését. Javításáig türelmed kérem.

Végül köszönöm javaslatodat is, miszerint terjesszük ki a T-Mobile ügyfelekre is az Energia kedvezményt.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló zed időpont: 2012.09.25. 22:40:33
Re:
Kár. Pedig az előre fizető ügyfélnél nehezen találni megbízhatóbbat...

Esetleg azon még nem gondolkodtatok el, hogy a T-Mobile ügyfelekre is kiterjesszétek az energiakedvezményre való jogosultságot? Hiszen aki nem Telekom területen lakik, az alapból kevés T-Home szolgáltatás közül válogathat, ezzel szemben a T-Mobile országos lefedettséggel rendelkezik. Mindemellett egyre kevesebben használnak vezetékes telefont.

A másik dolog, amit nem értek, hogy akinek T-Mobile ügyfélként a Telekom az energiaszolgáltatója, az telefonon keresztül miért csak 06 és 22 óra között intézheti a gáz- és áramszolgáltatással kapcsolatos ügyeit, míg a T-Home ügyfelek ezt éjjel-nappal megtehetik. Úgy tűnik, mintha a T rangsorolná az előfizetőket...

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2012.09.24. 12:47:32
Re: mérőóra fajtája
Kedves zed!

Előre fizetős típusú mérőóra esetén sajnos nem tudsz velünk szerződést kötni, a szolgáltatóváltás nem lehetséges. :-(

Megértésed köszönöm.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló zed időpont: 2012.09.22. 13:34:17
mérőóra fajtája
Az előre fizetős típusú fogyasztásmérő akadályát képezi a szolgáltatóváltásnak?

Hozzászóló zed időpont: 2012.09.10. 8:52:56
Re: gázmérőállás rögzítés
Ahogy sejtettem...már 10-e van, de még mindig nem lehet diktálni! angry

Hozzászóló zed időpont: 2012.09.08. 18:43:19
"Kedves Ügyfelünk! Technikai átállás miatt a diktálás jelenleg nem lehetséges. Kérjük, ismételje meg diktálását 2012.09.10-én (hétfőn)! "

Azért elgondolkodtató, miért pont olyankor kell a technikai átállást elvégezni, amikor épp diktálási időszak van...talán az lehet az oka, hogy akik most diktál(ná)nak, azok számára még a magasabb kedvezményt kell érvényesíteni a számlájában (érdemes akár előreolvasni is az óraállást). Megjegyzem én mégcsak értesítést sem kaptam az üzletszabályzat változásáról...kösz Téhom!

Hozzászóló zed időpont: 2012.09.07. 1:23:15
A gázszámlámon más az ügyfél-azonosítóm, mint a T-Home szolgáltatásaimnál. Ráadásul a másik mérőórámnál megint más. Alapesetben elvileg az ügyfélszám utolsó öt számjegye felel meg az ügyféljelszónak. De én próbálkoztam a másik ügyfél-azonosítómmal és jelszómmal is, sőt minden kombinációt kipróbáltam, mégsem sikerült a rögzítés. angry
Az önkiszolgáló ügyfélszolgálat menüpont alatt pedig nem találtam mérőállás rögzítési lehetőséget (talán az eltérő MT ügyfél-azonosító miatt). angry

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2012.09.06. 15:31:15
Kedves zed!

Igen!

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló zed időpont: 2012.09.06. 14:56:56
Ha hálózaton belülről küldök SMS-t a 1412-re, az ingyenes?

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2012.09.06. 14:41:19
Kedves zed!

Sajnos nem tudom megmondani, hogy mikor lesz elérhető megint a weboldalunkon keresztüli diktálás.

Kérlek, addig is az alábbi alternatív módok egyikén jelezd óraállásodat:

-1412 telefonszám Önkiszolgáló menüpontjában

-SMS-ben is elküldhető a mérőállás a 1412 számra: Használandó kód: G szóköz MTID szóköz jelszó szóköz mérőóra gyári szám utolsó 6 karaktere szóköz mérőállás

Együttműködésed és megértésed kérem!

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló zed időpont: 2012.09.06. 14:09:04
gázmérőállás rögzítés
Nem tudok mérőállást rögzíteni! angry
Már egy napja ez a szöveg fogad bejelentkezés után: "A szolgáltatás technikai okok miatt átmenetileg nem elérhetõ. Kérjük látogasson vissza oldalunkra egy késõbbi idõpontban. Az esetleges kellemetlenségért szíves elnézését kérjük."
Mikor fog végre működni?

Hozzászóló zed időpont: 2012.09.05. 2:06:26
Re: Felháborító!
Látom megoldódott, nem szóltam hiába! smile

Hozzászóló zed időpont: 2012.09.01. 11:55:41
Felháborító!
Mától már csak 3-5% árkedvezmény jár lakossági körben a földgázra, de a T a honlapján még mindig 5-8%-ot hirdet. Mi ez, ha nem a fogyasztók szándékos megtévesztése?! angry

Hozzászóló zed időpont: 2012.09.01. 9:47:46
Re: MT azonosító, arany kedvezmény
Ezek szerint Paletta szolgáltatáscsomag esetén a bevont mobiltelefon-előfizetés után nem járnak hűségpontok?

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2012.08.30. 14:13:54
Kedves Zed!

T-Mobile előfizetést sajnos nem veszünk figyelembe az energia kedvezmény szintjének vizsgálata során.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló zed időpont: 2012.08.30. 13:05:10
Értem, köszönöm a választ. T-Mobile szolgáltatások is szerepet játszhatnak energiakedvezményre való jogosultságban? Pl. a magasabb kedvezményszint elérésében.

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2012.08.29. 15:40:19
Kedves Zed!

A kedvezmény igénybevételének nem feltétele 1 vagy 2 éves határozott idejű szerződés kötése.

Az Energia Start kedvezmény igénybevételére azon Felhasználók jogosultak, akik a Magyar Telekom Nyrt -től T-Home TV, internet és telefon szolgáltatások közül legalább egy szolgáltatást igénybe vesznek, amennyiben a Magyar Telekom Nyrt. a hozzáférést nyújtó szolgáltató.

Az Energia Extra kedvezmény igénybevételének fó feltétele a Telekom Kapcsolat Programjában T-Home Arany vagy Platina kedvezményjogosultsági szint megléte.

A kedvezményjogosultság alapját jelentő szolgáltatások létesítési helyének meg kell egyeznie az energiaszolgáltatás felhasználási helyeivel.

A fentiek alapján a Közszolgálati és a Kontroll díjcsomagok mellé rendelhető energia szolgáltatás és beszámíthaó a kedvezmény.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló guyee időpont: 2012.08.28. 13:29:13
angry   Re: Etikus?
zed írta:
Éppen most kötöttem energiaszerződést, erre azt hallottam, szeptembertől lecsökken a gázkedvezmény mértéke 8%-ról 5%-ra, 5-ről pedig mindössze 3-ra. Ez igaz? A T-Home oldalán nem találtam ezzel kapcsolatban semmi tájékoztatást. Ha ezt előre tudtam volna, 3%-os kedvezmény kedvéért nem hiszem, hogy belevágok a szolgáltatóváltásba. A fogyasztókat megtévesztő reklámnak tartom, hogy még mindig 5-8%-os gázkedvezmény ígéretével kecsegtet a Telekom, miközben akik most kezdeményezik a váltást, azok már biztosan nem részesülhetnek ilyen mértékű jóváírásban. angry

Áram esetében nem változik, gáznál viszont ahogy írtad 5 és 3 százalékra csökken a kedvezmény.

http://www.energia.telekom.hu/static/energia/...etszabalyzat_20120901.pdf
86. oldal.

No comment. raised eyebrow

Hozzászóló zed időpont: 2012.08.27. 21:05:44
Úgy tudom, hogy egy ideje már nem szükséges telefonvonal megléte energiakedvezményre való jogosultsághoz. Közszolgálati tévécsomag vagy Kontroll telefon-előfizetés mellé igénybe vehető energiakedvezmény? Előfeltétel még az egy éves hűségvállalás?

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2012.08.27. 17:19:46
Kedves Samu!

Elnézést kérek a késedelmes válaszadás miatt.

A kedvezmény igénybevételéhez szükséges megadni a T-Home szolgáltatás MT azonosítóját. Az energia szolgáltatásra vonatkozó igény a 1412 számon elérhető Telefonos ügyfélszolgálatunkon is jelezhető.

A Kapcsolat kedvezmény jogosultság átírás esetén elvész, és ez sajnos öröklés miatti átírás esetén is érvényes.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló szasza időpont: 2012.08.20. 11:15:47
SOs kérdés
Sziasztok!

tud valaki infot mondani a 1412-vel kapcsolatban?

Megnyomom a személyre szabott ügyfélkiszolgálás 9-es gombját, majd utána lehal a rendszer....

Hozzászóló zed időpont: 2012.08.11. 11:17:35
Etikus?
Éppen most kötöttem energiaszerződést, erre azt hallottam, szeptembertől lecsökken a gázkedvezmény mértéke 8%-ról 5%-ra, 5-ről pedig mindössze 3-ra. Ez igaz? A T-Home oldalán nem találtam ezzel kapcsolatban semmi tájékoztatást. Ha ezt előre tudtam volna, 3%-os kedvezmény kedvéért nem hiszem, hogy belevágok a szolgáltatóváltásba. A fogyasztókat megtévesztő reklámnak tartom, hogy még mindig 5-8%-os gázkedvezmény ígéretével kecsegtet a Telekom, miközben akik most kezdeményezik a váltást, azok már biztosan nem részesülhetnek ilyen mértékű jóváírásban. angry

Hozzászóló samu időpont: 2012.07.19. 16:02:37
confused   Re: MT azonosító, arany kedvezmény
Itt űlök és reménykedem válasz ügyben!

Hozzászóló samu időpont: 2012.06.21. 16:58:33
sad   Re: MT azonosító, arany kedvezmény
reménykedhetem válasz ügyben?

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2012.06.08. 13:59:33
Kedves samu!

Kérdésedet továbbítottam illetékes kollégáimnak. Az érdemi válaszadásig türelmedet kérem.

Megértésed köszönöm.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló samu időpont: 2012.06.07. 14:29:26
MT azonosító, arany kedvezmény
T. T-home!
Leendő energiafogyasztó ügyfélként kérdezem:

Kiindulás: házaspár azonos lakcímen,
a Férj T-home telefon, ktv, internet előfizető, arany kapcsolat kedvezmény
a Feleség a gáz és a villanyszámla fizetője

1. Igénybejelentés ürlapon a férj MT azonosítóját tüntesse fel az igénylő feleség?

2. Az Üzletszabályzatok szerint Energia Extra kedvezményre való jogosultság feltétele:
- A Magyar Telekom Nyrt. Kapcsolat Programjában T‐Home Arany vagy Platina kedvezményjogosultsági szint megléte;...->
Mi történik a Kapcsolat kedvezményjogosultsággal, ha az ASZF szerinti örökléssel a feleség folytatja a telefon, ktv, internet szerződéseket?

Hozzászóló Roli26 időpont: 2012.05.25. 18:31:23
Re: Távszámla
Szívesen. wink

Hozzászóló doky67 időpont: 2012.05.25. 16:01:12
Re: Távszámla
Köszönöm az infót Roli! :-) Be is regeltem őket. :)

Hozzászóló Roli26 időpont: 2012.05.25. 12:39:48
Távszámla
Ha jól látom már távszámlán is lehet fizetni a T-Home áram és gáz számlákat.
Telekom Energiaszolgáltatás a Távszámlában!
A Telekom Energiaszolgáltatás elektronikus villamos energia- és földgázszámláit a Távszámlában tekintheti meg. A számlákat a Távszámlán kívüli kiegyenlítési módok mellett bankkártya, OTPdirekt internet és MasterCard Mobile fizetőeszközök segítségével fizetheti majd ki.

Hozzászóló Attila70 időpont: 2012.05.03. 21:01:16
konkurencia harc
A jelek szerint az MT elég komoly konkurenciát jelenthet, mert ilyen lépést nem igen tenne a Tigáz. Az ilyen típusú kedvezményekkel csak az a baj, hogy szép és jó, de a többség nem tudja kihasználni. A legnagyobb nyertes egyértelműen az a vállalkozás aki részt vesz benne hiszen a kedvezményei fejében gáz kedvezményt kap.

http://www.haon.hu/szamos-partnerceggel-kozos...-ugyfelei-szamara/1972826

Hozzászóló zed időpont: 2012.04.26. 7:41:57
Re: áram, gáz
Külön számlán jönnek a villany. a gáz, és a távközlési szolgáltatások - ezek csak a kedvezmény vonatkozásában nem függetlenek egymástól. A gáz és a villanyszámlák az elfogyasztott energiamennyiség mellett más tételeket is tartalmaznak (pl. alapdíj, különféle iparági hozzájárulások), kedvezmény viszont csak a fogyasztás után jár. A T-Home energia-aloldalán található kalkulátor segítségével a havi fogyasztási adat ismeretében forintosítható a kedvezmény mértéke.

Hozzászóló polonic időpont: 2012.04.25. 22:10:22
áram, gáz
A 8-8 % kedvezmény csak az elfogyasztott energia után fizetendő összegből jön le, igaz? Nem az egész számla végösszegéből?

Ha mindkettő szolgáltatás a T-nél van, akkor közös számlán jön az áram és gáz, aztán ezt egyben kell kifizetni vagy külön-külön jön és úgy is kell fizetni?

Lehet már távszámlára regisztrálni az energiaszolgáltatásokat?

Hozzászóló zed időpont: 2012.04.25. 21:47:02
Re: fizetési mód beállítása
Köszi THM, azt hiszem én is megtaláltam...
http://www.t-home.hu/static/sw/file/thome_csoportos_beszedesi_megbizas_A.pdf
...viszont szerintem a GyIK-nél félrevezető a válasz, mert a személyes ügyintézést javasolja...

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2012.04.24. 14:34:36
Re: fizetési mód beállítása
Kedves zed!

Kérlek, küldj egy e-mailt az mtkapcsolat@telekom.hu címre és kiküldjük neked a nyomtatványt, melyet vissza kell juttatnod részünkre.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló zoli62 időpont: 2012.04.24. 0:13:47
Re: áramfogyasztás
Gondolom a havonta rendszertelen időpontokban kiállított számlákról már ne is beszéljünk.
"Légy szerény, mint én..."

Hozzászóló doky67 időpont: 2012.04.23. 15:51:34
Nekem is feltűnt, h kb 5 ezer ft-tal magasabb T-s áramszámla mint azt megelőzően az E-On-os volt.

Hozzászóló zed időpont: 2012.04.23. 13:01:49
fizetési mód beállítása
Ha energiaszolgáltatást is igénybe kívánok venni, amit a meglevő T-Home szolgáltatásaimhoz hasonlóan csoportos beszedési megbízás útján szeretnék fizetni, akkor elegendő a szerződés formanyomtatványán beikszelnem a csoportos banki rubrikát, vagy külön megbízást kell adnom a gáz- és áramszolgáltatások díjának beszedésére vonatkozóan? Ha ez utóbbiról van szó, akkor csak személyesen van mód ezt a dolgot elintézni?

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2012.04.17. 13:48:41
Kedves PerPer!

Kérlek, küldd el az MT azonosítódat az mtkapcsolat@telekom.hu címre, hogy leveleddel kapcsolatban segítségedre lehessünk.

Együttműködésedet köszönjük.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló PerPer időpont: 2012.04.16. 15:35:47
áramfogyasztás
Kedves T-Home Munkatárs!

November közepe óta vagyunk T-Home ügyfelek az áram kapcsán. Azóta átalányszámlákat kapunk, de az abban feltüntetett fogyasztásnak csak kb. a felét használjuk. Még az előző szolgáltató küldött egy több tízezres elszámoló számlát, azóta folyamatosan nyomon követem a fogyasztást, és igyekszem spórolni (néhány korszerűtlen háztartási gép cseréje/javítása által sikerült lecsökkenteni a fogyasztást). Mikor lesz villanyóra-leolvasás, és ezáltal korrigálás? A számlán tervezett időpontként március 17.-e van feltüntetve, de nem rémlik, hogy bárki is jött volna ez ügyben. Mi lesz a többletbefizetéssel? Fél évig nullás számlák jönnek a leolvasást követően?

Válaszát előre is köszönöm!

üdv
PerPer

Hozzászóló jocii időpont: 2012.03.16. 22:21:36
Re: + költség
ha nem átutalással, banki kártyatranzakcióval a weboldalon vagy csoportos megbízással fizet az ügyfél, 142,24 ft-ot számláznak ki neki csekk vagy tranzakciós díjként .
Ez akkor is fennáll,ha semmi kinyomtatott számlát nem kap az ügyfél - távszámlás - , és a T-pontba fizeti be a számlát.

Ez a díj számlánként értendő , tehát ha valaki áram+gáz+net,telo,tv+mobil előfizető akkor 4x142,24

Hozzászóló doky67 időpont: 2012.03.16. 18:54:02
Re: áramfogyasztás növekedés
A rendszer üzemeltetőé a hálózat, ennek okán a gázóra csere is az ő sara. Vagy nem?

http://www.energia.t-home.hu/static/energia/pdf/foldgaz_uzletszabalyzat.pdf

http://www.energia.t-home.hu/static/energia/p...ei_modositas_20110310.pdf

Hozzászóló Pjoe időpont: 2012.03.16. 9:27:25
Re: + költség
Üdv!

Ez mi is?
Kifejtenéd kicsit bővebben?

Hozzászóló jocii időpont: 2012.03.16. 8:46:38
+ költség
és ne feledkezzen el senki váltani akaró a 142.24 ft-os költségről sem !

Hozzászóló Pjoe időpont: 2012.03.16. 8:12:32
Üdv!

Jelenleg én is a "váltáson gondolkodók" táborába tartozom.
Ami kérdésre a fórum átolvasása után sem találtam választ:
-Ha a gázórával valamilyen műszaki probléma lenne, ki állja az esetleges cserét?-
Régebben, amikor megjelentek ezek a "számlázó" cégek, lehetett olyat hallani, hogy amennyiben pl. a gázórát cserélni kellett, a számlakibocsájtó felrakta a kezét, mondván Ő csak a számlát adja. A gázszolgáltató meg arra hivatkozott, hogy Ő csak a gázt adja, az ügyfél vele nincs szerződésben.
Így a végén a fogyasztó fizette ki a gázóra cseréjét, ami nem kevésbe került.
Erre eddig a 1412-n sem tudtak megnyugtatóan választ adni.
Persze nem azt várom, hogy a tisztelt THM azt írja, nyugi, a főgáznak kell állnia. Jó lenne valamilyen rendeleti hivatkozás e tekintetben.

Köszönöm: Zsolt

Hozzászóló doky67 időpont: 2012.02.07. 9:27:26
Tavaly október 28-án a 1412-őn indítottam a (áram) szolgáltatóváltást. November 8-án megérkezett az aláírandó szerződés, amit postafordultával visszaküldtem. Idén január 1-gyel megtörtént a kereskedőváltás. E-On -os voltam, nem tudom ennek van e jelentősége.

Anno a gáz macerásabb volt, közel 1 évig tartott, mert sohasem stimmelt valamely adat és az ÉGÁZ (GDF-SUEZ) folyton visszadobta.

Az, h mennyit kell kifizetni, a végszámlában szerintem az adott szolgáltató számlázási struktúrájától függ, mert a gáznál sokat fizettem, de az áramnál nem. Hosszú lenne leírni, h miért.

Hozzászóló kicsiati időpont: 2012.02.07. 5:08:13
Köszi!
Meg, gondolom előbb ki kell egyenlíteni a számlákat a régi szolgáltatónál, és csak utána lehet váltani. Ez hirtelen nagy költséget jelenthet.

Hozzászóló bocezso időpont: 2012.02.04. 10:26:01
Hosszú az átfutási ideje, ha ezt negatívumnak lehet nevezni

Hozzászóló kicsiati időpont: 2012.02.04. 7:13:13
Üdv!

Most szeretnénk átmenni a T-hez, áram és gáz ügyletben.
Van valami negatívum ezzel kapcsolatban? Azt már tudom, hogy az áramnál nem lehet diktálni, de az annyira nem lényeges, csak a gáz diktálása fontos.

Hozzászóló miranka időpont: 2012.02.02. 12:21:40
Kedves T-Home Munkatárs!

Nagyon szépen köszönöm a választ, akkor telefonálunk a módosítás miatt!

További szép napot!

Természetesen a többi hozzászólást is köszönöm! :)
MTKDigitalCsaladi+Kábelnet Extra Gyula

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2012.02.02. 12:04:20
Kedves miranka!

Mértékadó éves fogyasztás (MÉF) módosítást az alábbiképpen tudsz kérni.

Áram esetén, elszámolási időszakonként, tehát 12 havonta egyszer (idényjellegű fogyasztó esetén évente kétszer), gáz esetén nincs ilyen megkötés.

A tárgyhó 15-ig bejelentett igényeknél jóváhagyás esetén, következő hó elsejétől már az új MÉF van érvényben.

A módosítást kérheted a 1412 ügyfélszolgálati számon vagy T-Pont üzletünkben. Természetesen büntetést nem szabunk ki emiatt a fogyasztókra.

Remélem segíthettem.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló jani44 időpont: 2012.02.02. 9:34:25
Bíztos, hogy nem büntetik, csak a következő évi havi fizetendő átalányt megemelik a többlet fogyasztás arányában.

Hozzászóló bocezso időpont: 2012.02.02. 5:49:16
Szerintem a többletfogyasztást nem büntetik, csak majd gondolom egyben kikell fizetni az évi különbözetet (az órában és a papír köztit). De ezt mint laikus mondom.

Hozzászóló miranka időpont: 2012.01.31. 15:50:20
áramfogyasztás növekedés
Sziasztok!
Idén január 1. óta vagyunk T-Home áramfogyasztók és a szeptemberben indítványozott szerződéskötés óta - előre nem látható okból - növekedett az áramfogyasztásunk.
Szeretném megtudni, hogy van-e lehetőség a havi elszámolt árammennyiség módosítására (pl. a szerződésben 150 KWh/hónap van, de én 200 KWh/hónapot szeretnék a fizetni), illetve milyen feltételek mellett lehet ezt megtenni.
Próbáltam a vonatkozó üzletszabályzatból kihámozni az idevágó rendelkezéseket, de nem volt számomra egyértelmű, hogy büntetik-e többletfogyasztást avagy sem. Vagy csak nem jó bekezdéseket olvastam el?
Előre is köszönöm szépen a választ!
MTKDigitalCsaladi+Kábelnet Extra Gyula

Hozzászóló PerPer időpont: 2012.01.29. 18:52:21
Re: védett fogyasztó és egyéb kérdések

Elküldtem az emailt, válaszoltak is most már, úgyhogy megoldódott a problémám.
Köszönöm szépen a segítséget!

üdv
PerPer

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2012.01.20. 13:58:54
Re: védett fogyasztó és egyéb kérdések
Kedves PerPer!

Kérlek, küldd el leveledet nekünk az mtkapcsolat@telekom.hu címre, hogy segítségedre lehessünk. Az ügyintézéshez szükségünk lesz az MT azonosítódra is.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló PerPer időpont: 2012.01.20. 10:29:18
védett fogyasztó és egyéb kérdések

Több kérdésem is volna!

Az egyik, hogy áramfogyasztóként védett fogyasztó voltam. Az ezévi kérelmet is megkaptam, kitöltöttem, de nem tudom, hogy hova kell elküldeni vagy elvinni?
A következő, hogy átalányt fizetek, és naponta követem a fogyasztott mennyiséget, és jóval többet fizetek, mint amennyit használok. A következő leolvasásnál ez ki fog derülni (remélem). Ez a többletfizetés a leolvasást követő hónap(ok)ban fogja az áramszámlát csökkenteni (ha elég nagy a túlfizetés, akkor esetleg nullás számlákat fog eredményezni)?

Még egy utolsó kérdés a gázszolgáltatással kapcsolatban. Tavaly nyáron egy közvetítőn keresztül kötöttem meg a szerződést áramra és gázra is, de a korábbi gázszolgáltató küldött egy levelet, hogy Önök nem vették fel velük a kapcsolatot a szolgáltatóváltás ügyében. Egy másik levélben viszont úgy fogalmaztak, mintha mégis megtörtént volna a kapcsolatfelvétel (elég zavaros levél volt, lehet, hogy félreértettem). De továbbra is ők számláznak. Hogyan tudom ezt tisztázni és elintézni? A jelenlegi szolgáltató szerint nem tőlük kell várni a megváltást.

Segítségét előre is köszönöm!

üdv
PerPer

Hozzászóló ImO időpont: 2012.01.20. 9:00:18
Kérdés
Tisztelt T-Home Munkatárs!

2012.01.09-én tettem fel egy kérdést privát üzenetben. Amennyiben lehetőség van rá, kérek szépen egy választ!

Köszönöm! smile

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2011.11.22. 8:26:24
Re: Mikor lesz szerződés?????????
Kedves Poole!

Bejelentésedet kérlek, küldd el nekünk az mtkapcsolat@telekom.hu címre. Az ügyintézéshez szükségünk lesz az MT azonosítódra.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló Poole időpont: 2011.11.21. 21:58:06
Mikor lesz szerződés?????????
Tisztelt THM!

Még nyáron az egy üzletkötőn keresztül szerződést kötöttünk gázra és villanyra is. Azóta sajnos nem sok minden történt, a régi gázszolgáltatónak már nem fizetünk, de az újnak (T-Home) SEM!!! Októberben már írtunk az ügyfélszolgálatnak de még ők sem küldtek érdemleges választ. Mit tegyek? Ki tudja elintézni?

Segítségét előre is köszönöm

Üdv
Poole

Hozzászóló zed időpont: 2011.11.13. 20:16:18
Re: energiakedvezmény feltétele
Köszi a segítséget, THM!
Meg kell jegyezzem ugyanakkor, hogy némi aggályaim merültek fel, mivel az általad ajánlott kapcsolattartói csatorna nem szerepel a hivatalos elérhetőségek között, amelyek az alábbiak: 1412, üzletek, postai címek (e-mail cím nuku). Forrás: http://www.t-home.hu/lakossagi/ugyintezes/elerhetoseg
Íme az emilben történő megkeresés módja: http://ugyintezes.t-home.hu/app/answers/detail/a_id/9/c/1%2C5/r_id/166

Elmondom, hogy szvsz mi következik mindebből. Úgy vélem, hogy a társaságnak az éri meg inkább, ha a potenciális ügyfelek közvetlenül hozzá fordulnak, neki adják le a rendelést, mert akkor nincsen közvetítő ügynök, akinek az értékesítés után jutalékot kell fizessen. Pl. ezért ad online megrendelés esetén kedvezményt az előfizetőnek. A T-Pontos ügyfélszolgálatosok ígyis-úgyis ugyanannyit keresnek, akárcsak a call centeresek vagy a posta iktatását végző munkatársak. Szóval szerintem joggal tartok attól, hogy ha ti hívtok fel engem, személyes érdekeltség okán a hasamba is lukat beszéltek. money eyes

"Többször felajánlottuk már a segítségünket neked. Nem kell ahhoz befáradni T-Pont üzletbe, hogy ügyet tudjál intézni."
Már régóta felnőttem, ezért tudom, hogy az önzetlen, jó szándékú segítőkészség elég ritka jelenség. Ettől függetlenül köszönöm a korrekt tájékoztatást!

Hozzászóló zed időpont: 2011.11.10. 6:32:46
Re: gyanúsan jól hangzik
A piaci pozíciójának az erősítése, azaz ügyfélszerzés és ügyfélmegtartás szempontjából éri meg neki, tekintve, hogy a T-nek versenytársai is vannak. A telefonvonalra kell hűségidőt vállaljál, ahogyan azt THM leírta előttem. Ha én megadom a honlapon a saját címemet, tévé és internet mellé 300 pénzért rendelhetek telefont, ami tulajdonképpen ingyen van, hiszen a dupla csomaghoz képest a tripla csomagnál a másik két szolgáltatásból lejön ez az összeg, mint kedvezmény. Valószínűleg nekem azért adják ilyen olcsón a szolgáltatást, mert nem vagyok ügyfél. Az esetek 80%-ban egy új ügyfél -1 ügyfelet jelent a konkurencia számára, olyan ez, mint amikor a mérleg egyik oldaláról átteszek egy súlyt a másik felére.

Hozzászóló sanyix időpont: 2011.11.09. 19:22:23
gyanúsan jól hangzik
Néztem ezt a gáz és áramszolgáltatást, állítólag nekem 8-8% kedvezmény járna az alapárakhoz képest, mivel arany szintű előfizető vagyok. Ahogy olvasom ehhez annyi kell hogy valamelyk t-home szolgáltatásra 1 év hűségidőt vállalok... na de ez miért éri meg a t-nek? amúgy is rákényszerít a hűségidőre pl a netnél meg a tv-nél mert emelkedik a havidíj ha lejár a hűségidő.

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2011.11.08. 13:13:36
Kedves zed!

Többször felajánlottuk már a segítségünket neked. Nem kell ahhoz befáradni T-Pont üzletbe, hogy ügyet tudjál intézni. Írj nekünk kérlek egy levelet az mtkapcsolat@telekom.hu címre egy kapcsolattartói számmal és felvesszük Veled a kapcsolatot.

Energiakedvezményt szinte bármelyik díjcsomaggal igénybe vehetsz. Itt a feltétel az, hogy a vonalra vállalj hűségidőt.

A Kontroll díjcsomagról bővebben a http://www.t-home.hu/lakossagi/telefon/dijcsomagok/kontroll/hagyomanyos_telefon oldalon tájékozódhatsz.

Amennyiben még nincs telefon szolgáltatásod, új vonalat kell rendelned. Az új vonali bekötéskor nem kérhetsz Kontroll díjcsomagot.

Például kérsz Felező díjcsomagot és, ha létesítettük a telefonvonalat, akkor utána már rendelhetsz Kontrollt.

Elsőkörben kell venned egy induló kártyát. Fel kell hívnod a 1412-t és a kártyán található kódot be kell diktálnod az ügyintézőnek. Így tudja csak aktiválni a díjcsomagot.

Ezt a bruttó 4200 Ft-os induló összeget 45 nap alatt beszélheted. Utána töltened kell a "kártyát". (Attól függetlenül, hogy van-e még rajta lebeszélhető keret)

Feltöltő kártyák:

-30 napos: bruttó 2500 Ft (2 000 Ft + 25 % áfa)
-60 napos: bruttó 7400 Ft (5 920 Ft + 25% áfa)
-90 napos: bruttó 10 500 Ft (8 400 Ft + 25% áfa)
-180 napos: bruttó 19 500 Ft (15 600 Ft + 25% áfa)

Természetesen nem kell minden egyes alkalommal megvárnod a lejárati idő végét. Közben is töltheted, ha az összeg elfogyott.

Amennyiben viszont a határidő napján nem töltöd fel az egyenleged még van plusz 10 nap türelmi időd, hogy ezt megtedd. Ha ez alatt sem történik feltöltés, a telefon szolgáltatásod átállítjuk Alap díjcsomagra (a rajta lévő összeg elvész) és legközelebb csak úgy tudsz Kontroll-t aktiválni, ha ismételten indul kártyát veszel.

Remélem segíthettem.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló zed időpont: 2011.11.07. 15:36:00
Kösz szépen, THM! smile
De mi van akkor, ha én most ennek az infónak a birtokában újra elbattyogok az egyik T-Pontba, és ott megint pofára ejtenek? Félek nagyon az elutasítástól...még egy ilyen után magamba fordulok.

Nem egészen tiszta számomra ez a hűség dolog. Ha jól értem, nem az a lényeg, hogy egy adott díjcsomagra vállaljak hűséget, hanem, hogy legyen akármilyen telefon-díjcsomagom. Ezek szerint Kontroll díjcsomag rendelése valamint a fővonalra vállalt hűségidő esetén is igényelhetek energiakedvezményt? Milyen egyszeri költségei vannak a telefonvonal bekötésének és a szolgáltatás üzembe helyezésének (a 4200 ft-os induló feltöltésen kívül)? Ha lejár a feltöltőkártya, mennyi idő után kell feltölteni az egyenlegemet, mennyi ideig marad aktív a telefonszámom hívásfogadásra vagy vészhívás kezdeményezésére? Bonyi nekem ez az egész!

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2011.11.07. 9:30:47
Kedves zed!

Energiaszolgáltatás esetében nem a díjcsomagra, hanem a vonalra kell hűséget vállalni. Ebben az esetben viszont megrendelheted a Felező díjcsomagot. smile

Üdv.
T-Home Munkatárs

Hozzászóló zed időpont: 2011.11.02. 23:22:07
Telesírtam a párnámat...crying

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2011.11.02. 13:42:53
Kedves zed!

A Felező díjcsomagra nem lehet hűségidőt kötni.

Erről a csomagról bővebben a http://www.t-home.hu/lakossagi/telefon/dijcsomagok/felezo/digitalis_telefon oldalon tájékozódhatsz.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló zed időpont: 2011.11.01. 21:33:55
energiakedvezmény feltétele
A felező díjcsomagra is aláírhatok hűségszerződést, ha kedvezményes energiaszolgáltatást szeretnék igényelni?

Hozzászóló zed időpont: 2011.10.28. 13:34:22
Re: Áram és gázszolgáltatás
Köszi, ezek szerint más okosságot kell kitaláljak.

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2011.10.28. 13:10:31
Kedves zed!

Átírás esetén nem tarthatod meg a szolgáltatásról lemondó ügyfelünk Kapcsolat szintjét és a programban gyűjtött pontjait.

Üzletszabályzatunk értelmében:

"5.5. Az arany-, platina kedvezményjogosultsági szintre jogosult T-Home egyéni/üzleti előfizető a jogosultságát elveszti abban az esetben, ha a T-Home szolgáltatásra kötött előfizetői szerződését/szerződéseit felmondja, és ettől az időponttól kezdve a T-Home egyéni/üzleti előfizető programban biztosított minden kedvezménye megszűnik. Ebben az esetben a T-Home egyéni/üzleti előfizető csak akkor lesz jogosult új kedvezményjogosultsági szintre,, ha a 4. fejezetben foglalt feltételeket újra teljesíti.”

„5.6. A T-Mobile számlafizető és/vagy T-Home egyéni/üzleti előfizető személyében bekövetkező változás következményeként automatikusan elveszhet az arany-, platina kedvezményjogosultsági szint. .Az érvényesség megszűnésének időpontjától kezdve a T-Mobile számlafizető és/vagy T-Home egyéni/üzleti előfizető minden programmal kapcsolatos joga megszűnik.”

Erről bővebben a http://www.t-home.hu/lakossagi/kapcsolat_program/a_programrol/reszvetel oldalon olvashatsz.

Megértésed köszönjük.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló zed időpont: 2011.10.28. 8:48:56
...még az jutott eszembe, hogy ha átveszem a szomszédomtól -aki mostanában költözik el- a szolgáltatásait, aki esetleg már jogosult a magasabb szintű kedvezményre, akkor megmaradnak a kedvezménypontok? confused

Hozzászóló zed időpont: 2011.10.26. 19:41:50
Kedves THM!

Köszi a segítségedet, de már intézkedtem. Épp most jöttem a postáról, ahol hivatalos levelet adtam fel az ügyben. Remélem, lesz valami fejleménye. Félek, hogy ha még emilt is küldök, azzal csak megkavarnám a dolgokat.

Üdv:
zed

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2011.10.26. 13:47:06
Kedves zed!

Kérlek küldd el az adataid az mtkapcsolat@telekom.hu címre, hogy igényedet rögzíteni tudjuk. Értesítési számot is adjál meg az e-mailben légy szíves. A különálló órákra is találunk valami megoldást a megrendelést követően.

A T-Mobile és T-Home pontjaid összeregisztrálhatóak, viszont a Energia kedvezmény szintjét a T-Home oldali kiemeltség befolyásolja.

A "Tehát az lenne a kérdésem, hogy ha a T-Mobillal (ahol már "arany" szintet értem el) összevonom a T-Home előfizetésemet, akkor hamarabb elérhetem e a magasabb százalékú kedvezményre jogosító szintet?" kérdésedre a válasz sajnos nem.

Remélem segíthettem.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló zed időpont: 2011.10.25. 19:23:58
Kedves T-Home Munkatárs!

Köszönöm a közreműködésedet.
Jelentem, ma ismét megpróbálkoztam a szerződéskötéssel egy másik üzletben, de ugyanazzal az indokkal elutasítottak. crying Most is három ügyintéző mondta meg a tutit, plusz még fel is hívták a mindentudó "sales"-t: talk to the hand
Úgyhogy szerintem az alapkérdés is még aktuális. Az energia-honlapon az alábbi infó olvasható:
"Szerződéskötés

* Lakossági ügyfeleink részére az Energia Start és Energia Extra kedvezmény igénybevételére biztosítunk lehetőséget, amennyiben a kedvezmények igénybevételi feltételeinek megfelelnek.
* Kedvezmény igénybevételére nem jogosult lakossági és nem lakossági egyetemes szolgáltatásra jogosult felhasználók kedvezmény nélkül, az egyetemes szolgáltatási díjhoz igazodó áram- és gázdíjon vehetik igénybe a Magyar Telekom energiaszolgáltatásait."
Nem tudom eldönteni, hogy a leves görbe vagy a tányér nem egyenes. Vagy a kommunikációban van a hiba, vagy az ügyfelek szakszerű kiszolgálása terén. Az üzletszabályzat értelmezése sajnos már meghaladja a szerény képességeimet, de rajta vagyok...esetleg majd segítséget kérek egy jogtanácsos ismerősömtől.

Ha valóban jogosult vagyok szerződést kötni, lehet, hogy mégis megteszem az általad javasolt bejelentést, mert akkor itt rendszerszinten működik valami rosszul...

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2011.10.25. 9:52:27
Kedves zed!

Kérdéseidet továbbítottam illetékes kollegáimnak. A válaszadásig türelmedet kérem.

Megértésed köszönöm.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló zed időpont: 2011.10.25. 9:02:23
Családi biztosítás:
"A díjmentes szolgáltatás igénybevételéhez nem kell mást tennie, csak hogy 12 hónapig hűséges ügyfelünk marad, s ezt egy, a telefonvonalára vonatkozó hűségszerződés keretében vállalja." peace

Hozzászóló zed időpont: 2011.10.24. 21:32:40
Megnézném, hogy a szerelők mennyire értenek az ilyen ügyfélszolgálati kérdésekhez! Ügynökkel meg akkor találkoztam utoljára, amikor néhány éve lakásbiztosítással házalt...apropó, ezzel kapcsolatban is van külön topik? Szeretek előre tervezni nem várt eseményekre is! wink

Hozzászóló Attila70 időpont: 2011.10.24. 18:48:43
Szerintem az egész félreértés abból ered, hogy nincsenek hozzászokva, hogy valaki úgy köt szerződést, hogy nem kap kedvezményt /legalábbis egyenlőre/. Az igazat megvallva nem sok embert ismerek aki ennyire előre betervezne dolgokat mint te.

Hozzászóló Attila70 időpont: 2011.10.24. 18:39:24
Sajnos más lehetőséget nem tudok felajánlani. Csak ezen a két csatornán tudsz leszerződni velünk Energiaszolgáltatásra.

Van még másik kettő is.
A szerelőknél illetve a partnereknél.

Hozzászóló zed időpont: 2011.10.24. 13:48:06
Esetleg visszamegyek, aztán ha megint nem engednek a 48-ból, felhívom a 1412-es számot, átadom a telefont, aztán beszéljék meg egymás között a kollégák, hogy akkor most lehet vagy sem szolgáltatást kötni... biggrin

A helyzetet tovább bonyolítja, hogy 2 db. villanyórám van ugyanazon a fogyasztási címen, mivel több szobakonyhás lakásból épült össze a ház. Pontosabban egy családtagom a szerződő fél, én csak a számlafizető (vevő) vagyok (a gázmérő viszont az én nevemen van). Azért nem szüntettük meg az egyik órát, mert így több KWh-t van lehetőségünk elfogyasztani az A1-es kedvezményes díjszabáson. Menjek el az ELMŰ-höz az átírást elintézni vagy a honlapon leírt engedményezéssel igénybe vehető a kedvezmény? T-Home ügyfélként mindkét villanyórára igénybe vehetek kedvezményt?

Ami még leginkább érdekelne, az a magasabb, 8%-os kedvezményszint megpályázása. Úgy értelmeztem a T-Mobile honlapján a tájékoztató szöveget, hogy a T-Mobile és a T-Home kedvezményrendszer valahogy összevonható, és egy főkártyán lehet gyűjteni a pontokat:
"A Telekom Kapcsolat Program különlegessége, hogy akik T-Home és T-Mobile előfizetéssel egyaránt rendelkeznek, egy regisztrációt követően egy közös kártyán, a Kapcsolat Prémiumkártyán gyűjthetik Kapcsolat pontjaikat, valamint az egyedülálló Kapcsolat Prémium kedvezményeket is igénybe vehetik".
Tehát az lenne a kérdésem, hogy ha a T-Mobillal (ahol már "arany" szintet értem el) összevonom a T-Home előfizetésemet, akkor hamarabb elérhetem e a magasabb százalékú kedvezményre jogosító szintet?

Köszi szépen az eddigi segítséget! wink

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2011.10.24. 12:50:19
Kedves zed!

A szerződéskötést indíthatod a 1412 ügyfélszolgálati számunkon is. Ebben az esetben kicsivel hosszabb az átfutási idő, mintha T-Pont üzletben kérvényezted volna.

Amennyiben ragaszkodsz a Személyes ügyfélszolgálatunkhoz, akkor nem tudsz mást tenni, mint hivatkozol az Üzletszabályzatra, ahol le van fektetve, hogy jogosult vagy szerződést kötni.

Sajnos más lehetőséget nem tudok felajánlani. Csak ezen a két csatornán tudsz leszerződni velünk Energiaszolgáltatásra.

Remélem mihamarabb Előfizetőink között üdvözölhetünk. smile

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló zed időpont: 2011.10.24. 12:37:19
Köszi szépen!!! peace
És a gyors válaszodat külön köszönöm! love struck

Na most el kell mondanom magamról, hogy én amolyan régimódi ember vagyok, szeretek a postán sorba állni a sárga csekkekkel és minden hivatalos ügyemet személyesen intézni. Most menjek el egy másik, messzebb található üzletbe abban bízva, hogy ott képzettebbek az ügyintézők vagy menjek vissza ugyanoda és próbáljam meggyőzni az ügyfélszolgálatosokat, hogy nincsen igazuk, kéressem oda az irodavezetőt? A harmadik lehetőség, hogy bepanaszolom a T-Pontot, viszont akkor fel kell vállalnom, hogy esetleg miattam fogják elmarasztalni a dolgozókat...és elég kellemetlen lenne számomra ezután betérni oda akárcsak egy dominó feltöltőkártyát vásárolni.

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2011.10.24. 11:46:39
Kedves zed!

Energiaszolgáltatást úgy is igénybe vehetsz tőlünk, ha mellette nincs T-Home-os csomagod.

Elnézésedet kérem, amiért T-Pont üzletünkben félretájékoztattak. sad

További kérdés esetén készséggel állok rendelkezésedre.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló zed időpont: 2011.10.24. 11:33:34
Kedves T-Home Munkatárs!

Köszönöm a reakciódat, iránymutatásodat, de nem tudom, hogy mennyivel lennék beljebb akkor, ha bejelentést/panaszt teszek. Egyébként a call centeres hölgy igen kedves volt, ami jól esett. Tévedni meg emberi dolog ugyebár. Bár az üzletben már kevésbé voltak velem kedvesek, hamar lepattintottak, talán mindössze túlhajszoltság áll a háttérben.

Én elsősorban csak korrekt tájékoztatást várnék. Beleolvastam az üzletszabályzatba, de ott nem találtam olyan szakaszt, miszerint csak Telekom ügyfelek jogosultak áram- és gázszolgáltatásra szerződést kötni. Az energiaszolgáltatás honlapján szereplő infó szerint:
"Kedvezmény igénybevételére nem jogosult lakossági és nem lakossági egyetemes szolgáltatásra jogosult felhasználók kedvezmény nélkül, az egyetemes szolgáltatási díjhoz igazodó áram- és gázdíjon vehetik igénybe a Magyar Telekom energiaszolgáltatásait."
Itt a szövegben nem ügyfelekről, hanem felhasználókról van szó.

Valahogy úgy képzelem el, hogy az MT azért képes kedvezményt nyújtani a hatósági energiaárból, mert lemond beszerzési ár (nagykereskedelmi ár) és az eladási ár közötti árrésből keletkező profitjának jelentős részéről. Azért jár mégis jól, mert azok az ügyfelei, akiket kedvezményben részesít, cserébe különféle egyéb szolgáltatásokat vesznek tőle igénybe. Ugyanakkor szerintem akkor is jól jár, ha a végfelhasználó egyetemes szolgáltatói áron vásárolja meg az energiát, mivel ebben az esetben az energia értékesítéséből van meg a nyeresége.

Mindenesetre örülnék, ha sikerülne elintéznem, hogy attól a naptól kezdve részesüljek kedvezményben, ahogy bekötik a T-Home szolgáltatásokat az otthonomba és ketyeg a hűségidő, és ne kelljen hónapokat várnom, amíg a közműszolgáltatók vonatkozásában megtörténik az átállás.

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2011.10.24. 9:05:52
Kedves zed!

Bejelentésed kérlek, küldd el nekünk az mtkapcsolat@telekom.hu címre, hogy ügyedet ki tudjuk vizsgálni.

Segítségünkre lehet még az is, hogy mikor hívtad a 1412-t és mikor voltál T-Pontba.

Együttműködésed köszönöm.

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló zed időpont: 2011.10.22. 22:01:35
Áram és gázszolgáltatás
Üdvözletem a hozzászólóknak és a Telekom munkatársainak! Jómagam a hárombetűs konkurencia egyik ügyfele volnék. Osztottam-szoroztam, és az energiaszolgáltatással kapcsolatos kedvezmények komolyan elgondolkodtattak a szolgáltatóváltáson. A lakhelyemen (főváros) ősz óta nyílt meg a lehetősége a T-Hometól energiaszolgáltatás igénybevételének. Esetemben az a helyzet, hogy az említett szolgáltatómnál egyelőre még köt a hűségidő, néhány hónap múlva fog lejárni és egy csomó pénzt kellene kifizetnem, ha felbontom, ezért ezt nem kívánom meglépni. Arra gondoltam ugyanakkor, hogy már előre megkötném a közműszerződéseket, hogy azonnal jogosulttá váljak a kedvezményekre, mihelyst élnek az ehhez szükséges T-Home szolgáltatásaim. idea

Tapasztalatból tudom, hogy a gázszolgáltatóváltás legalább 2 hónapot vesz igénybe, felteszem az áramszolgáltatónál is ugyanez van. Ehhez hozzátartozik, hogy a jelenlegi gázszolgáltatómmal nem igazán vagyok megelégedve, a régihez pedig nem szívesen mennék vissza, mert amikor még elmentem tőle egy gázkereskedőhöz, ami később becsődölt, annyi pénzt fizettetett ki velem rövid határidőn belül egyösszegben, hogy kénytelen voltam gyorskölcsönt felvenni szinte uzsorakamatra. angry

Az energia.t-home.hu weboldalon az alábbi tájékoztatás olvasható:
"Kedvezmény igénybevételére nem jogosult lakossági és nem lakossági egyetemes szolgáltatásra jogosult felhasználók kedvezmény nélkül, az egyetemes szolgáltatási díjhoz igazodó áram- és gázdíjon vehetik igénybe a Magyar Telekom energiaszolgáltatásait. (...)
A vezetékes telefonszolgáltatás szüneteltetésének vagy felfüggesztésének időszakában nem jár az energiakedvezmény.
A vezetékes vonalra vállalt 12 hónapos hűségidő lejártát követően az ügyfél részére az energiaszolgáltatást kedvezmény nélkül nyújtjuk tovább ..."

A fenti információk alapján arra a következtetésre jutottam, hogy kedvezmény igénybevétele nélkül, vagyis a hatósági áron módom van gáz- és áramszolgáltatásra szerződést kötni, úgy is, hogy nem rendelkezem semmilyen T-Home szolgáltatással. Felhívtam az ügyfélszolgálatot (1412), ahol érdeklődésemre ezt megerősítették számomra. Erről hangfelvétel is készült. Másnap elmentem a közeli T-Pontba, hogy személyesen intézzem a szerződéskötést, azonban ott több ügyintéző is azt mondta, félreértésben vagyok, mert csak abban az esetben köthetek energiaszolgáltatásra szerződést, ha rendelkezem vezetékes telefonszolgáltatással vagy az MT alkalmazottja vagyok. Most akkor mi az igazság, ki tájékoztatott félre? thinking

Hozzászóló bocezso időpont: 2011.09.03. 23:30:55
Bővítés
Nem tudom láttátok-e:
Energiaszolgáltatásaink lakossági ügyfelek részére az ország egyre több településén elérhetők. 2011. szeptember 1-jétől szolgáltatási területünk kiterjed többek között az összes megyeszékhelyre és azok vonzáskörzetére, Budapest összes kerületére, illetve a budapesti agglomeráció néhány településére...
Folytatás: http://www.energia.t-home.hu/hol-erheto-el.html

Hozzászóló doky67 időpont: 2011.06.07. 9:00:12
Re: Energia -számlázási időszak/ok
Ment e-mail! THX!

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2011.06.07. 8:45:57
Re: Energia -számlázási időszak/ok
Kedves doky67!

A pontos számlainformáció adás érdekében kérlek, küldj egy e-mailt az mtkapcsolat@telekom.hu címre MT azonosítóval együtt.

Együttműködésedet köszönöm

Üdv:
T-Home Munkatárs

Hozzászóló doky67 időpont: 2011.06.06. 17:38:05
Energia -számlázási időszak/ok
Kedves T-Home Munkatárs!

Folyó év ÁPRILIS 1-től vett át Telekom gázszerződés vonatkozásában.

Az első részszámla 04.01.-04.30. közötti időszakra szólt. A második - ma érkezett - ez éves elszámoló számla, 04.01.-05.10. időszakra, mínusz-os végösszeggel. (Május 10.-én olvasta le a GDF-SUEZ)

A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben majd a következő számla kb 1 hónap múlva érkezik, az milyen időintervallumot fog magában foglalni?

1; 05.10.-06.30., vagy

2; 05.10.-05.31.

Nem mindegy ugye. :-)

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2011.04.26. 10:42:10
Re: Elektronikus számlázás...
Kedves C0d3r!

A My T-Home felületen egyenlőre azért nem tudod megtekinteni, egyenlíteni az Energiás számláid, mert a számlák más rendszerben készülnek, mint a T-Home szolgáltatások esetén.

Az ezzel kapcsolatos fejlesztések folyamatosak, de jelenleg nem rendelkezünk arra vonatkozó információval, hogy mikorra várható megoldás ez ügyben.

Megértésedet köszönöm

Üdv:
T-Home Munkatárs

C0d3r írta:
Engem az érdekelne, hogy a számlákat a közeljövőben nem lehet megtekinteni a My T-Home-on belül mondjuk? Úgy, mint a többi szolgáltatáshoz tartozót.

Hozzászóló C0d3r időpont: 2011.04.22. 16:50:19
Engem az érdekelne, hogy a számlákat a közeljövőben nem lehet megtekinteni a My T-Home-on belül mondjuk? Úgy, mint a többi szolgáltatáshoz tartozót.

Hozzászóló doky67 időpont: 2011.04.21. 12:26:30
Köszönöm a gyors választ! Fejleszthetne a szolgáltató ez irányba...:-)

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2011.04.21. 7:57:14
Kedves doky67!

Az Energiaszolgáltatás távszámlában nem rögzíthető, de csoportost köthetsz rá.

Üdv.:
T-Home Munkatárs

doky67 írta:
A "T" energia számla kérhető távszámlában és csop. beszedésre? Április 1-gyel vett át a Telekom.

Hozzászóló doky67 időpont: 2011.04.21. 0:07:39
Elektronikus számlázás...
A "T" energia számla kérhető távszámlában és csop. beszedésre? Április 1-gyel vett át a Telekom.

Hozzászóló polonic időpont: 2011.04.13. 18:03:17
Re: Nagycsaládos kedvezmény
Köszönöm!

Igen, segítettél! smile

Hozzászóló Szacsa időpont: 2011.04.13. 13:54:56
Kedves Munkatárs,

Köszönöm a választ, igazából több mint a semmi, talán van remény.

Üdvözlettel
Szabó Csaba

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2011.04.13. 13:50:33
Kedves polonic!

Az energia szolgáltatásunkról bővebben a http://www.energia.t-home.hu/lakossagi-ajanlatok.html oldalon tájékozódhatsz.

Az átfutási időt nem tudom neked pontosan megmondai, mert ez attól is függ, hogy a jelenlegi szolgáltatód milyen határidővel ad át hozzánk.

Átalánydíjas elszámolás van. A szolgáltató által elküldött éves adatok alapján számoljuk ki 12 hónapra elosztva a havi fogyasztásod.

Remélem segíthettem

Üdv:
T-Home Munkatárs

polonic írta:
Érdeklődnék, hogy mennyi az átfutási ideje, ha én a my t-home-on benyújtom az igényemet mindkettő szolgáltatásra?
A díjelszámolás itt hogy történik? Átalánydíjas, havi leolvasás után vagy havi bemondás után?
Köszi az infokat!

Hozzászóló polonic időpont: 2011.04.13. 12:55:49
Érdeklődnék, hogy mennyi az átfutási ideje, ha én a my t-home-on benyújtom az igényemet mindkettő szolgáltatásra?
A díjelszámolás itt hogy történik? Átalánydíjas, havi leolvasás után vagy havi bemondás után?
Köszi az infokat!

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2011.04.13. 12:31:01
Kedves Szacsa!

Azt a tájékoztatást kaptam, hogy jelenleg folynak az egyeztetések a Magyar Államkincstárral.

Sajnálom, hogy nem szolgálhattam bővebb információval.

Üdv:
T-Home Munkatárs

T-Home Munkatárs írta:
Kedves Szacsa!

Kérdésedet továbbítottam illetékes kollegáimnak. A válaszig türelmedet kérem.

Köszönöm

Üdv:
T-Home Munkatárs

Szacsa írta:
Sziasztok,

Jómagam is a T-Home gáz (reméljük nem gázos) ügyfele vagyok, elmondom itt is a gondomat. Miután az Államkincstár nem olyan régen elutasította kérelmemet a nagycsaládos kedvezményre, felhívtam őket, és elmondták, hogy ezt a kedvezményt a cégek nyújtják az ügyfeleknek, a kincstáron keresztül intézve.

Kérdésem, másnak van-e ilyen tapasztalata, ill. tudomásotok szerint a T-Home nyújt-e ilyen jellegű kedvezményt?

Köszi, üdv
Szacsa

Hozzászóló Szacsa időpont: 2011.04.13. 10:51:03
Rendben, köszönöm az értesítést!

Üdv,
Szacsa

Hozzászóló T-Home Munkatárs időpont: 2011.04.13. 10:37:17
Kedves Szacsa!

Kérdésedet továbbítottam illetékes kollegáimnak. A válaszig türelmedet kérem.

Köszönöm

Üdv:
T-Home Munkatárs

Szacsa írta:
Sziasztok,

Jómagam is a T-Home gáz (reméljük nem gázos) ügyfele vagyok, elmondom itt is a gondomat. Miután az Államkincstár nem olyan régen elutasította kérelmemet a nagycsaládos kedvezményre, felhívtam őket, és elmondták, hogy ezt a kedvezményt a cégek nyújtják az ügyfeleknek, a kincstáron keresztül intézve.

Kérdésem, másnak van-e ilyen tapasztalata, ill. tudomásotok szerint a T-Home nyújt-e ilyen jellegű kedvezményt?

Köszi, üdv
Szacsa

Hozzászóló Szacsa időpont: 2011.04.13. 9:36:54
Nagycsaládos kedvezmény
Sziasztok,

Köszi, üdv
Szacsa

Hozzászóló doky67 időpont: 2011.01.12. 13:03:35
Re: Gáz-villany szerződés
"A május 25-én T-Pont-ban, személyesen leadott igényről, tegnap, a sokadik 1412-őn történő érdeklődésemkor kiderült, h hibás. Minden adat OK volt, csak fel volt cserélve a "gáz előfizető" és a kedvezményezett (T előfizető) ezért állt a dolog. Tegnap törölték, és újraindították. Következik, újabb pár hónap kivárás. :-( Úgy, hogy csak nyugalom...:-)
My T-Home-ban eddig sem meg azóta sem látok semmit ezzel kapcsolatban.
(Szombathely)"

Ezt írtam, tavaly SZEPTEMBER 19-én. (!!!)

Tegnap érdeklődtem, még mindig a hibás adatok vannak a rendszerben. Ismét törölte az ügyintéző s újra rögzített a valós adatokkal. Újabb, ki tudja hány hónap helybetopi.

EZ EGYSZERŰEN HIHETETLEN!

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.11.24. 8:05:41
Egyszerűbb lesz a gázszolgáltató-váltás
Magyar Nemzet: Egyszerűbb lesz a gázszolgáltató-váltás

"A gáz- és áramellátóknak a jövőben két hónap helyett három hetük lesz arra, hogy váltás esetén elintézzék egymás között az ügyfél iratainak átadását - derül ki a Magyar Nemzet birtokába került törvénymódosító javaslatból. Azonban már két hónapos fizetési késedelem esetén kikapcsolhatnák a fűtést a piaci kereskedők ügyfeleinél."

Végre valami pozitívum.

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.11.20. 0:26:35
Re: Szerződés
Igen, sajnos az elbocsátó szolgáltatók nem mindig segítőkészek...
ügyfél-érdekképviselő menedzser

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.11.19. 14:06:02
Nagy nehezen megszületett a dolog. smile Tegnap felhívtam az ügyfélszolgálatot, mondom most már csak rá kéne kérdezni mi a helyzet. Jelenlegi áramszolgáltatónak már elküldték a kérvényt, gázszolgáltatónak rövidesen elfog menni. Előbbi váltása január 1-re esedékes, utóbbi talán február 1. Még jönni fog levél erről.
Ugyan nem a leggyorsabban megy, de örülök hogy már folyamatban van. smile

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.11.05. 1:01:39
Brumm.

Érdekes, mondhatni kifinomult, elegáns megtartó stratégia... kezdem érteni, miért hagyják ott tömegével a régi szolgáltatókat a népek. Köszi az infót.

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.11.04. 20:13:06
Akkor szépen halad, ahogy látom Te is közel akkor adtad fel a szerződést amikor mi. Így optimista vagyok, hátha minket is megtalálnak ilyen információval rövidesen (rizsa nem kell, elég ha hasonló időpontot mondanak a szolgáltatóváltás végleges befejezésére). smile

Hozzászóló Pali123 időpont: 2010.11.04. 17:44:03
C0d3r írta:
Van valakinek arról tapasztalata, hogy mennyi idő alatt jut el és kerül elkönyvelésre Magyar Telekomnál a szerződés? Október 15-e előtt küldtük hogy addigra ott legyen, decemberbe már náluk legyünk, de semmi biztatót nem tudott most mondani az ügyfélszolgálat, azt nem látják hogy beérkezett-e (csak hogy elkönyvelésre került-e, aminek valami szép átfutási időt emlegettek).
Attila, Te esetleg rátudsz ezekre a dolgokra mélyrehatóbban is nézni? Azt a tanácsot kaptam, hogy 15-én telefonáljak és ha addig sincs semmi, kérjek újabb nyomtatványt. Addig azért nem szeretnék várni, ha valahol elnyelte egy fekete lyuk akkor már most intéznék egy újabbat, nagy csúszás lenne ez.

Nálam már úgy nézem megindult a váltás.Ma hívott egy gondolom gázszolgáltató alkalmazott,kérdezte hogy miért kezdeményeztem a váltást,jól meggondoltam-e,meg hogy talán nem is úgy lesz ahogy a T-home-nál igérték,mert a kormány befagyasztotta a gázáremelés lehetőségét az eddigi egyetemes szolgáltatóknál,de az nem vonatkozik az újakra.Mi lesz ha a feltételek a számomra rosszabbodnak.Mondom mivel elég tudatos fogyasztó vagyok,először reklamálni fogok,és ha nem érek el eredményt akkor újra váltok.
Na szóval próbált meggyőzni hogy maradjak,de mivel látta,hogy egyenlőre eltökélt vagyok ezért búcsúzóul elmondta hogy ha mégis csalódok,akkor szeretettel várnak vissza. wink
Ja még azt mondta hogy így nov 30-al náluk megszűnik a szerződésem,és az új dec-1 el él.
Falamról eltüntek a hősök
A szelíd vándor kék motorján kitart még
Most is őt látom az ágyból
Régóta várlak, utolsó cigarettám ég
http://www.indavideo.hu/video/P_Mobil_-_Utolso_cigaretta

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.11.02. 16:22:55
Értem, akkor marad a kivárás.

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.11.02. 16:20:28
Sajnos, ebben nem tudok segíteni, de ha visszaküldted akkor biztos meg van valahol, de kerestetni én sem tudom.

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.11.02. 9:25:46
Szerződés
Van valakinek arról tapasztalata, hogy mennyi idő alatt jut el és kerül elkönyvelésre Magyar Telekomnál a szerződés? Október 15-e előtt küldtük hogy addigra ott legyen, decemberbe már náluk legyünk, de semmi biztatót nem tudott most mondani az ügyfélszolgálat, azt nem látják hogy beérkezett-e (csak hogy elkönyvelésre került-e, aminek valami szép átfutási időt emlegettek).
Attila, Te esetleg rátudsz ezekre a dolgokra mélyrehatóbban is nézni? Azt a tanácsot kaptam, hogy 15-én telefonáljak és ha addig sincs semmi, kérjek újabb nyomtatványt. Addig azért nem szeretnék várni, ha valahol elnyelte egy fekete lyuk akkor már most intéznék egy újabbat, nagy csúszás lenne ez.

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.10.08. 20:37:01
Re: T-pont
Ere vonatkozóan kaptál valami határidőt? Mert nem tudom, hogy müködik.

Hozzászóló Pali123 időpont: 2010.10.08. 19:29:24
Leadtam az aláírt szerződéseket és remélem minél hamarább életbe lép,mert már nagyon szeretnék spórolni. smile

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.10.07. 20:17:54
Ez jogi kérdés, PTK-ból vezethető le. Szerződéskötés, ami nem baj ha megvan írásban - igen, én is tudom, hogy milyen szabályok szerint tudnak pl. telefonon szerződést kötni a távollévők.

Egy bank más egészen modellben, hiszen ott eleve egy nagyon védett és komoly autentikációt alkalmazó felületre lépsz be. Persze a my T-home is ilyen, de ettől a mi jogértelmezésünk igényli a papíralapú szerződést.

Hozzászóló Pali123 időpont: 2010.10.07. 20:06:14
Esetleg a régi szolgáltatótól való kijelentkezéshez lehet elvárt a személyes aláírás,de igazából a mai világban már elvárnék egy teljesen online ügyintézést.És ez most kivételesen nem Té kritika,hanem úgy általában.Már csak azért sem értem,mert gyakorlatilag bármikor innen a laptopról milliókat tudnák utalni(ha lenne biggrin )de egy havi pár tízezres tétel átvariálásához személyesen kell megjelenni.

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.10.07. 19:42:23
Abból gondolom, hogy egy egész csapat diák iktatja, scanneli a szerződéseket.

Hozzászóló Pali123 időpont: 2010.10.07. 19:39:46
T-pont
Köszönöm,csak reménykedtem hogy megúszom ,de holnap akkor beviszem biztos ami biztos.

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.10.07. 19:34:40
Nekem is azt mondták, hogy nem kell. Azért biztos ami biztos alapon visszaküldtük, elvégre a T-Home oldalán az szerepel: "szerződéskötés hónapjának 15. napján 12.00 órájáig beérkezett hozzánk aláírt energiaszolgáltatás szerződése" - lényeg ebben az aláírt szerződés.

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.10.07. 19:30:25
Én úgy tudom, vissza kell küldeni. Lehet félreértés volt, bár az is lehet, hogy a nincs további teendődet úgy értették, hogy a szerződés megkötésére irányulóan, de a visszaküldés ezen felül evidens.

Hozzászóló Pali123 időpont: 2010.10.07. 19:20:40
Szia COd3r
A szerződésem vagy mi,egy 24 oldalas iromány megérkezett,és az van az elején hogy vissza kell küldeni,vagy t-pontban leadni,de nekem úgy rémlik mintha telefon-ba azt mondták volna hogy semmi teendőm nincs már.Meg pl itt a 24/4 oldalon tanúval is alá kéne íratni.Vagy ez már csak az én példányom,és csak el kell tenni?

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.10.07. 18:16:54
Gratula Renwick,

szerintem hiperkorrekt cikk! (Mondjuk ez nem meglepő tőled smile )

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.10.07. 18:09:38
Remélem sikeresen megússzuk ezeket a herce-hurcákat. Decemberbe kéne megtörténnie pont a fűtési szezon kellős közepén, nem hiányzik hogy pont akkor legyenek gondok a számlával.

Hozzászóló doky67 időpont: 2010.10.07. 16:59:58
http://www.hwsw.hu/hirek/45410/magyar-telekom...m-gaz-villany-szamla.html

Hozzászóló jocii időpont: 2010.09.23. 9:42:18
örülj neki , hogy nem ismered :)

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.09.23. 9:37:08
A szerződés megérkezett. smile

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.09.22. 23:52:29
Erről nem sokat tudok, mert nem ismerem az érintett szolgáltatók ügyfélszolgáltait. Akikkel én kapcsolatban vagyok, pl. ELMÜ, azokkal semmi bajom nem volt sosem.

Hozzászóló jocii időpont: 2010.09.22. 13:01:13
az 1 forinttal arra céloztam , hogy fontosabb a jó és gördülékeny ügyintézés .
Itt a környezetben sokan nem a kedvezményért váltanának , hanem ahogy írtam az ügyfélkezelés miatt.

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.09.21. 23:41:01
Írtál pár mondatot, de nem értem, MIII WANNN??? A te előfizud aztán biztos nem futott hibára, de mondtam is, intézem, de várjál, ugyanis beteg vagyok/voltam.

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.09.21. 23:38:41
Szerintem azért az 1 forint túlzás, de éves tizen-huszonezer nyilván, de ez meg szembenáll az ügyintézés miatti macerával.

Nem tudom, de elöbb-utóbb szerintem biztos.

Hozzászóló Pali123 időpont: 2010.09.21. 17:34:41
Németh Attila írta:
Kicsit rosszmájú vagy.

Pali123 írta:
Nem csodálkoznék ha telefon-os érdeklődésemre azt mondanák,hogy nem találnak a rendszerben,vagy azt hogy a rendelésem hibára futott,igaz erről valami másik hiba miatt elfelejtettek értesíteni. wink

Utálom hogy mindig igazam van.
Rakhatnék ide egy vigyorgós pofát,de ez elég szomorú,hogy a belső rendszeretek még mindig ilyen hibákkal küzd,mint már olyan régen.
És hogy a Jóisten mennyire pontosan bírta volna az érdeklődést belőni azt nem tudom,de szerintem én ha nem érdeklődök (az elvileg létrejött szerződés iránt) akkor talán az Ítéletnapjáig is várhattam volna hogy a szolgáltatóm visszajelezzen,illetve elmondja hogy hibára futott a dolog,és így meg is állt. sad

Hozzászóló jocii időpont: 2010.09.21. 9:07:38
Attila: a nagy érdeklődés szerintem sejthető volt.

1.ok: kedvezmény , ha 1 ft az is megmozgatja az embereket
2.ok: az emberek nagyrésze elégedetlen a szolgálhatójával.
egy statisztika alapján az emberek 60%-a váltana , ha jönne egy jobb lehetőség.

Pécs felé nem jöttök ezen szolgáltatásal ?
a környékemről jópáran mennének át hozzátok - én is - , mert ahogy nekem is , nekik is a t*kük tele van a E betűssel.
Főképpen a ügyfélhozzáálásukkal , ami egy nagy nulla , és még gyengén fejeztem ki magamat.

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.09.20. 23:34:51
Kicsit rosszmájú vagy.

Valójában tényleg nem számitottunk ekkora érdeklődésre, és ezt maga a Jóisten sem képes tökéletesen forecast-olni. Ráadásul, mivel hatalmas a "tömeg", kis eltérés a várt és kutatások által megjósolt számoktól hatalmas eltérés lehet naturáliákban. Tehát, ha azt mondjuk, hogy számitottunk arra, hogy a jelenleg elérhető területeken x ember át akar szerződni hozzánk, és csak 5 %-kal többen akarnak jönni (ami nem nagy különbség, hibahatáron belül szerintem) az máris többtízezer nem várt ügykezelést jelent. Mivel az erőforrások korlátosak, és rugalmatlanok (szaknyelven) azaz nem lehet percek alatt bővíteni, hanem ehhez hetek vagy hónapok kellenek, nyilván ez nehézséget okoz.

Hozzászóló Pali123 időpont: 2010.09.20. 20:09:40
Nyugtával dicsérd a napot.Ez a telefon-os adatfelvétel nekem már közel 6 hete meg volt.
Igaz nem számítottak ekkora érdeklődésre.Lehet hogy szándékosan alultervezik az érdeklődést,így esetlegesen gyengébb indulást is lehet indokolni,hogy hát mondtuk mi hogy ez csak szerény biznisz lesz.
De mintha ezt a" nem számítottunk ekkora sikerre" kibúvót már hallottam volna itt többször is.
Na mindegy nem élethalál kérdés a dolog,csak bosszantó.Nem csodálkoznék ha telefon-os érdeklődésemre azt mondanák,hogy nem találnak a rendszerben,vagy azt hogy a rendelésem hibára futott,igaz erről valami másik hiba miatt elfelejtettek értesíteni. wink

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.09.20. 18:24:07
Mi elvileg 1-2 héten belül megkapjuk a szerződést, már csak az érdekel hogy mikor válik véglegessé. Valószínűleg majd megérdeklődöm.
Ezen oldal szerint 3 hónap, remélem van esély a gyorsabb lebonyolításra.

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.09.20. 16:26:07
Még mindig nem, jeleztem volna.És bevallom, most nem ez a fő problémám sad

Hozzászóló Pali123 időpont: 2010.09.20. 16:21:40
Szia Attila,még mindíg nem kaptál választ?
Van már akinek sikeresen lezajlott a szolgáltató váltása?

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.09.20. 1:23:10
Ismerem a nicked a netboardon, és ezért lepődtem meg.

Be kell vallanom, egyáltalán nem értek az áram/gáz dolgokhoz, pedig próbálom tanulgatni. Személyes érintettségem sincs, mert nálam itthon az áram havi bevallás telefonon, a gáz meg átalánydíjas.

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.09.19. 15:39:20
puszilgatógép írta:

A gázóra diktálás meg azért hasznos, mert így annyit fizet az illető amennyit igénybevesz, így az éves leolvasásnál nincs "meglepi"... Kispénzű ügyfeleknél fontos szempont hidd el.

Ami azt illeti bármikor lehet úgymond pontosítani, mi megnéztük a tavalyi fogyasztásunkat, és a kedves ügyintézős hölggyel megállapodtunk egy 7000 Ft-os havidíjban. Ha pedig úgy látod hogy több fogyasztás várható, akkor megnöveled, ennyi. smile

Hozzászóló puszilgatógép időpont: 2010.09.19. 14:14:34
Szia!

Miért, ki vagyok én hogy így csodálkozol?

Amúgy ismerős nevében érdeklődtem csak. A gázóra bediktálás hiányánál azért nagyobb gond, hogy villanybojleres ügyfelek ki vannak zárva (hacsak nem a sokkal drágább nappali árammal járatják a bojert...)

A gázóra diktálás meg azért hasznos, mert így annyit fizet az illető amennyit igénybevesz, így az éves leolvasásnál nincs "meglepi"... Kispénzű ügyfeleknél fontos szempont hidd el.

Amúgy köszönöm.

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.09.17. 23:29:49
Szia!

Hát te itt? smile

Nem tudom a választ a kérdésedre, utána fogok kérdezni, de a közeljövőben nem hiszem, hogy változnának a feltételek.

(Nem is tudtam, hogy van ilyen, hogy gázóra bediktálás, de ez miért gond neked?)

Hozzászóló puszilgatógép időpont: 2010.09.17. 17:53:14
Szevasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy azon a feltételen, hogy idézem "Felhívjuk figyelmét, hogy energiaszolgáltatásunkat nem tudja igénybe venni amennyiben Ön áram esetén vezérelt mérővel rendelkező fogyasztó vagy alfogyasztó; valamint ha gáz esetén havi diktálás alapján kiállított számlát szeretne kapni." terveztek-e változtatni, mivel az előbbi kizár a szerződéskötés alól, az utóbbival meg én zárom ki magam?

Köszönöm!

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.09.16. 23:56:42
Hát ja, akinek Dottka segít, annak segítve van smile smile

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.09.16. 19:26:19
Pár hónap? Nekem ennél kicsit gyorsabb volt a folyamat. Igaz, meg is mozgattam érte a fél Magyar Telekom-ot. smile

Hozzászóló doky67 időpont: 2010.09.16. 19:16:55
A május 25-én T-Pont-ban, személyesen leadott igényről, tegnap, a sokadik 1412-őn történő érdeklődésemkor kiderült, h hibás. Minden adat OK volt, csak fel volt cserélve a "gáz előfizető" és a kedvezményezett (T előfizető) ezért állt a dolog. Tegnap törölték, és újraindították. Következik, újabb pár hónap kivárás. :-( Úgy, hogy csak nyugalom...:-)
My T-Home-ban eddig sem meg azóta sem látok semmit ezzel kapcsolatban.
(Szombathely)

Hozzászóló Dottka időpont: 2010.09.16. 16:11:48
Re: Várva várt hívások
Jó hír! biggrin

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.09.16. 11:40:50
Ezt nevezem, pont most hívtak. smile

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.09.16. 10:48:50
Ezúton is köszönöm.
Most látom Attila írta, hogy mekkora érdeklődés van ezen szolgáltatás iránt. Így talán a türelmem is nagyobb lesz. smile

Hozzászóló Dottka időpont: 2010.09.16. 10:11:46
Szia!

Igen, megkaptam az e-mailt, továbbítottam az adatokat. smile

Üdv:
D.

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.09.16. 0:54:59
Nincs mit, megkérdeztem a kolleginát, akivel beszéltél, de még nem volt ideje utánanézni.

Sajnos (na jó Hála Istennek smile ) hatalmas az érdeklődés, ez kicsit meglepett minket is, ezért nagyon lelassult a feldolgozás. Főleg, hogy nagyon összetett folyamat a feldolgozás, és nem mentes problémáktól, amit nem mi okoztunk...

Hozzászóló Pali123 időpont: 2010.09.15. 18:19:17
Köszi smile

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.09.15. 18:18:10
Kedves Dottka, köszönöm válaszod. Lehet, akkor pontatlan voltam valóban. Lényeg, megkeresés még nem történt, e-mail ment. smile

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.09.15. 18:17:42
Ha jól emlékszem, a kolleganőm vette fel a rendelést. Várj, majd utánanézek. Sajnos a rendelések feldolgozása kicsit lassú...

Hozzászóló Pali123 időpont: 2010.09.15. 18:16:32
Gáz-villany szerződés
Nem tudom van-e már valakinek szerződése villany-gáz ügyben,vagy valami visszaigazolás féle legalább?
Nekem elvileg még aug 10-én sikerült a rendelésem felvenni,de azóta se egy e-mail,sem szerződés nem jött,sem a my t-home-ban nem látom nyomát.Nem is tudom igazán mi volna ilyenkor a szokásos procedúra,még várjak,vagy telefonálgassak kicsit,nyomozva hogy is áll a rendelés?
Tud valaki segíteni?

Hozzászóló Dottka időpont: 2010.09.15. 16:13:42
Szia!

Nagyot néztem, amikor azt írtad, hogy leadtad a rendelésed My T-Home-on áram- és gázszolgáltatásra... thinking My T-Home-on jelenleg még nem lehet megrendelni az áram-és gázszolgáltatást, csak igénybejelentés történik. Ez arról szól, hogy a bejelentők egy formon beküldik az adataikat, ezt adatbázisból legyűjtik és kiadják értékesítő ügyintézőknek, hogy keressék meg az ügyfeleket és vegyék fel a megrendelést.

De valószínűleg a Te esetedben hiba is felmerült, mert az a két hét nekem nagyon soknak tűnik. Ha átküldöd az adataidat e-mailben, akkor továbbítom az illetékesnek.

Üdv:
D.

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.09.15. 9:01:31
Várva várt hívások
Végül is eljutottam oda, hogy leadtam a rendelést My T-Home-on belül. Rendszer megnyugtatott hogy 5 napon belül felveszik a kapcsolatot, így mint aki jól végezte aznap is a dolgát, kiléptem. Várok... várok... kb. 1 hét elteltével csak rácsörgök már az ügyfélszolgálatra, hogy honnan számoljuk az 5 napot? Ügyintéző jelentette nekem, rendelésnek nyoma sincs a rendszerben, így az egyik illetékesnek küldött az áram-, és gázszolgáltatásra vonatkozó ügyemről egy értesítést, ígérve hogy visszahívnak. Még direkt szóltam is, hogy mindenképpen engem hívjanak, kapcsolattartó adatai adottak, ránézett, tudomásul vette. Ennek a hívásnak ismét 1 hete, van rá esély hogy maguktól visszahívnak? smile
Remélem immár nem fog elkallódni.

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.09.04. 2:23:11
Re: Elérhető vagy sem?
Azt tudom, hogy az alapszolgáltatásokra simán lehet részetlfizetést kérni, akár még kisebb (persze kinek mi a kicsi) összegre is. Ehhez szoktak kérni előleget, és az összeg függvénye a futamidő.

Nem tudok sokat az energiára vonatkozó szabályokról és gyakorlatról, de gondolom, hasonló mint a tévé és net esetében.

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.09.03. 9:32:23
Akkor megpróbálkozok a rendeléssel, lesz ami lesz. smile

Korábbi kérdés miatt semmi gond, tegnap jobban beleástam magamat az áram- és gázszolgáltatás szerződési feltételeibe, és addig kutattam a tartalomjegyzék között, hogy végül is megtaláltam a választ. Ha jól vettem ki lehet részletfizetést igényelni ("a Kereskedő által, fizetési haladék adásáról vagy részletfizetési lehetőségről kezdeményezett egyeztetések a lakossági fogyasztóval nem vezettek eredményre;") , és 3 hónap tartozás után kerül lekapcsolásra a szolgáltatás ("a lakossági fogyasztó legalább háromhavi számlatartozást halmozott fel;"). És mivel külön számlán jön már csak reménykedni tudok, hogy a telefon+internet tartozás miatt ne legyenek gubancok.
Így tehát tárgytalan, ezzel kellett volna kezdenem, köszönöm az utánajárást természetesen. smile

Hozzászóló Attila70 időpont: 2010.09.03. 4:43:07
lehet, hogy ez is a "vonzáskörzete" cimü történet...

Igen az.

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.09.03. 0:13:37
Bár, ahol laksz az egy nagyváros közelében van, ott elérhető, lehet, hogy ez is a "vonzáskörzete" cimü történet...?

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.09.03. 0:12:31
Még lógok egy válasszal neked, de sajnos senki nem tud válaszolni. Ha a my t-home engedi, próbáld meg, de ha nincs a listán, akkor szerintem el fogjuk utasítani. Az is lehet, hogy a linken szereplő lista nem ud-to-date. Egyébként szerintem legegyszerübb a 1412.

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.09.02. 10:08:36
Elérhető vagy sem?
Az érdekelne, hogyha a My T-Home oldalon igényelni tudom az áram-, és gázszolgáltatást, viszont itt nincs jelezve a térképen a város, attól függetlenül van értelme leadni a rendelést a My T-Home-on keresztül?

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.08.13. 4:35:44
Re: egy-két kérdés
Értem, akkor takarékos üzemmódba állok és várok türelmesen. smile

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.08.13. 0:51:04
Nincs, ha lett volna, már jelzek. Augusztus van, szabadságolások, pl. én is azon vagyok 23-ig.

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.08.12. 10:06:33
Attila, ezzel kapcsolatban van már információd? smile Vagy az ügyfélszolgálat tudna segíteni?

Hozzászóló Pali123 időpont: 2010.08.10. 19:57:36
Re: Gázszerződések feldolgozási nehézménye
Valóban egy nagyon felkészült,és barátságos,udvarias kollegináddal sikerült beszélnem.Kb 15 perc alatt minden adatot sikerült egyeztetni,víz és gáz ügyben is.Különben én még midig udvarias barátságos ügyintézőkkel találkoztam telefon-on keresztül,csak sokszor a technika makacsolta meg magát,de most minden ment gördülékenyen.
Most már csak azon filózok hogy eddig is platina szintű ügyfél voltam,most meg már gyémánt lesz? biggrin

Most jut eszembe hogy elfelejtettem megkérdezni,hogy akkor majd valamikor a gáz-villannyal kapcsolatos dolgokat is láthatom a my-t-home-ban?

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.08.10. 1:04:32
Okay, egyeztesd le vele részletesen, meg fog oldani mindent. (Ne mond neki, de valóban kiváló kollegina.)

Hozzászóló Attila70 időpont: 2010.08.09. 19:31:07
Re: 1412 menürendszer
Most már tudom, hogy mi a városok vonzáskörzete.
Pl: Apa+Fia az én városom vonzáskörzetében lakik.
Ez magyarán elég tág fogalom.

Hozzászóló Pali123 időpont: 2010.08.09. 19:01:38
Köszönöm a gyorsaságot! Ez aztán ügyfélcentrikus ügyintézés. smile
A fórumbeli beírás után nem sokkal egy kedves hölgy hívott gáz-villany ügyben.Holnapra előkeresem a papírokat,és nyélbe ütjük az üzletet.
Marad legalább egy kis sörre való,a megtakarításból. biggrin

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.08.09. 16:56:33
Pl. cim, MTID, ilyenek smile

Hozzászóló Pali123 időpont: 2010.08.09. 16:48:02
Mert a elérhetőségi térképen rajta van Szolnok,és vonzáskörzete,valamint a my t-home is ajánlja.
Mit írjak a mél-be?Szeretnék élni a T-Home villannyal és a gázzal?

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.08.09. 0:47:58
Nem tudom, ilyet még nem kezeltem. Megkérdezem azt a kollégám, aki a sales ügyeimet intézi, hogy ő tud-e ilyet. Dobj egy mailt majd erről.

Ha nem, akkor 1412 elvleg, de biztos el fog tartani egy darabig, ezért talán jobb, ha én segitek.

Honnan tudod, hogy elérhető nálad?

Hozzászóló Pali123 időpont: 2010.08.08. 20:47:47
Attila,úgy néz ki,hogy nálunk is elérhető a T-gáz,T-villany.
Gondolkodom az átszerződésen,illetve már el is döntöttem,csak nem tudom hol kellene váltanom,hogy sok utánajárástól,bosszúságtól megkíméljem magam.
Mit tanácsolsz?

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.08.07. 23:37:24
Valóban nagy az érdeklődés, talán nagyobb is a vártnál, és ha valami nem megy simán - folyamat szerint - akkor sajnos elhúzódhat. De ez mással is igy van.

Hozzászóló doky67 időpont: 2010.08.07. 11:09:08
Gázszerződések feldolgozási nehézménye
Azt olvastam valahol, - de nem találom a cikket - hogy a T-Home nem számított ilyen nagy érdeklődésre az energiaszolgáltatási piac vonatkozásában.
Ezért nagyon lassan halad a szerződések megkötése.

Május 25-én adtam le az igényt a szombathelyi T-Pont-ban. Hiányosan vették fel, ezért július (!) 27-én küldtek egy hiánypótló levelet, amit - 1412 javaslatára - azonnal FAX-on, majd még aznap ajánlottan, elsőbbségivel postai úton visszaküldtem, de sajnos a mai napig nem él a szerződés -feldolgozás hiánya miatt.

(Szombathely)

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.08.06. 10:33:20
Köszönöm, szeretnénk szolgáltatót váltani, de ezeket előtte tisztáznánk.

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.08.06. 0:02:14
Ezek jó kérdések, nem tudom.

Szerintem, ha tartozás van tévé vagy internet, ezáért nem lehet a gűzt vagy a villanyt kikapcsolni.

A részletfizetést gondolom a saját, szokásos szabályaink és folyamataink szerint adjuk.

Utána fogok kérdezni.

Hozzászóló C0d3r időpont: 2010.08.05. 21:33:07
egy-két kérdés
Ugye ha internet és telefon tartozás van, akkor csak azokat korlátozhatják, nem érinti a gáz/áramszolgáltatást?
Illetve kértünk a jelenlegi (gáz) szolgáltatónál még a téli hónapokban részletfizetést, T-nél is lehet ilyet igényelni ha nagyon összegyűlik a fizetnivaló?

Hozzászóló Apa+Fia időpont: 2010.08.02. 21:12:10
Majd nem megijedtem, hogy nekem kell megmondani hanyadikán van elseje. biggrin
Apa csak 1 van!

http://apa70.fotoalbum.hu/

Hajdúböszörmény Analóg telefon,VDSL 30/5, IPTV családi+HD ISB6030MT-A PVR+ISB2001 STB.

Hozzászóló Attila70 időpont: 2010.08.02. 21:11:38
Re: villany,gáz
Mikor leadod az igényed utána megkeres egy ügynök töle minden kérdésedre kapsz választ.

Na nekem megint van egy kis nyűgöm, a My T-Home-on szerettem volna az igényeimet leadni, de a gáznál van némi problémám.
A számla kibocsátom ENI Tigáz Tiszántúli Gázszolgáltató ZRt., de ilyen a listában nincs. Tehát csak marad a telefonos.

Igazából a beírandó azonosítóval is van némi bajom /áram/, hogy a jelenlegi szerződés szám kell, az óra gyári száma vagy van még egy olyan, hogy mérési pont.
Ugyan ez a gáz esetén is, jogosult azonosító, mérőazonosító, szerződésszám, mérési pont.
Nem is figyeltem soha, hogy mennyi adat van ezeken a számlákon.

Hozzászóló Pali123 időpont: 2010.08.02. 20:56:52
Még nem mélyedtem el ebben a témában,de a 8 és 5 százalékos kedvezmény miből jön le.Nem akarok hülyeséget írni,de ezeknek hatósági fix áraik vannak?Vagy az eddigi szolgáltatóhoz képest?És akkor mindig az ő áraihoz viszonyítva van ez a kedvezmény?

Hozzászóló Attila70 időpont: 2010.08.02. 20:49:07
Igen tudom, az írásom kicsit homárosnak szántam.
Én tudom, te tudod, de nem mindenki és itt sokan meghőkölhetnek és elbizonytalanodnak.
Azt megtanultam akit az első döntésekor nem tudsz megfogni azt később nehezebb.

Hozzászóló Attila70 időpont: 2010.08.02. 20:45:24
Én tuti, hogy váltok már csak a lenti dolgot kell valahogyan rendeznem.
Ingyen akarok TV-t nézni.

Hozzászóló Apa+Fia időpont: 2010.08.02. 20:43:32
Ha választod a tv vagy a net vagy telefont akkor ott mondja egyből. wink
Apa csak 1 van!

http://apa70.fotoalbum.hu/

Hajdúböszörmény Analóg telefon,VDSL 30/5, IPTV családi+HD ISB6030MT-A PVR+ISB2001 STB.

Hozzászóló Pali123 időpont: 2010.08.02. 20:39:51
villany,gáz
Ez a my t-home frissítés is kapcsolatban lehet a villany-gáz lehetőséggel.Én legalábbis ha belépek rögtön az információ-ajánlatkérést adja a gázzal kapcsolatban.
Egyébként nem rossz ötletnek tűnik,meg hát ki ne szeretne spórolni,de egyenlőre még csak tájékozódok.
Napokban már különben voltak nálam többször is egy másik cégtől,mondtam nekik hogy még nem váltok,hanem utána nézek a dolgoknak.Különben is mindkét ügynök csaj olyan rámenős,agresszív volt,hogy 1 perc után elhajtottam őket. wink

Hozzászóló Attila70 időpont: 2010.08.02. 20:25:02
1412 menürendszer
Na mondom van egy kis idő és felhívom a 1412-öt és megérdeklődöm, hogy ha a feleségem nevén van a gáz azt, hogy kell intézni, hogy arra is kaphassak kedvezményt.
- Tárcsázás 1412
- Automata jelentkezik
-Köszönt
-mondja, hogy válasszak
- 1 TV
- 2 Internet
- 3 Telefon
- 4 Hiba bejelentő
thinking Na itt elgondolkodtam, az jutott eszembe, hogy a 4 gomb választása a megfelelő, hiszen az automata hibás mert nem mondja a villany és gáz szolgáltatást. biggrin

Hozzászóló Szaby időpont: 2010.07.29. 3:18:55
.
Szerintem ez jó ötlet.
Ha már úgyis van TV,NET meg telefon előfizetésed akkor miért ne legyen árom meg gáz is ugyan attól a szolgáltatótól. legalább egy csekken jönne minden. Teccik az ötlet.
Igaz nekünk itt elég nagy kedvezményeink vannak az árommal így ezt nem tudom kihasználni de ha nem lenne akkor tuti átlépnék T-s áromra. Gáz meg nincs, nem is kell.
Ebből most kimaradok de ettől még jó ötletnek tartom.
♬♬
Úgyse mersz ide kattintani.

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.07.11. 23:26:05
Re: megrendelés
Egyelőre nem tudni, nem dőlt el. Ami most megy, egy pilot tulajdonképpen, annak eredményei, sikere, pénzügyi eredménye függvényében szerintem ősszel dől el. Egyébként nyilván az a cél.

Hozzászóló petne időpont: 2010.07.11. 14:52:16
Várható, hogy a lakossági ügyfeleknek is országos lefedettségű legyen? wink

Hozzászóló Laca időpont: 2010.07.10. 1:36:56
Ha megrendeled, és adható akkor amint az igényed rögzítik, és ki is küldik a 2 példányos szerződést amiből egyet aláírva vissza kell küldened, de ha telefonon rákérdezel, látják, hogy beiktatásra került-e. Ha nem akkor telefonon is tudják rögzíteni. Egyébként melyik településről lenne szó?

Hozzászóló Komi időpont: 2010.06.16. 8:29:25
megrendelés
Valaki megrendelte már interneten keresztül?
Azt írták 5 napon belül keresnek, de sajna nem kerestek még.
Most azt sem tudom, hogy elfogadták vagy nem lehet nálam megrendelni stb.
Várok még 2 napot aztán telefonálok, hátha ott tudnak mondani valami okosat smile
Buta ügyfél vagyok én, az ÜSZ-on megmondják, hogy nem döglött ez a ló csak alszik :)))

Hozzászóló goli11 időpont: 2010.06.07. 11:01:40
Re: Kérdések az u szolgáltatóval kapcsolatban
Valóban számít az a kicsi is, de én magamból indultam ki (sajnos már megint blushing ). A villany nekem nem játszik (egyéb okok miatt biggrin) a gáznál meg pont a diktálás a legérzékenyebb pontom.
IPTV Családi+Premium+25/5+Telefon
A feszültség alatt lévő vezeték ugyan úgy néz ki mint amelyik nincs feszültség alatt ..... Csak más a fogása.

Hozzászóló Attila70 időpont: 2010.06.04. 19:23:49
Én már jelentkeznék, de sajna nálunk ez a lehetőség nem adott.
Pedig a kedvezményből amit kaphatnék kitelne a 3TV-s sat előfizetésem. Én ezt azért nem mondanám rossznak. /gáz+villany/

Hozzászóló petne időpont: 2010.06.04. 18:32:36
Én ezzel nem értek egyet, mert sok kicsi sokra megy... Tehát igenis számít ez a pici is.

Hozzászóló goli11 időpont: 2010.06.04. 14:05:25
Re: Gondok a jelenlegivel
OFF:
Legalább az ügyfélszolgálatot megkerested, ezzel a problémával?? Lehet, amikor próbálták vonni, nem volt elég fedezet. Ilyenkor általában egy késöbbi időpontban újra megpróbálja a szolgáltató levonni. Ha akkor sem sikerül, akkor kerül tartozások sorába. Ha viszont nem a megfelelő összeget vonta le a cég, akkor akár 20.000 Ft jóváírást is kérhetsz.

Azt elmondod, hogy milyen egyéb problémáid vannak még vele?
ON:
A feszültség alatt lévő vezeték ugyan úgy néz ki mint amelyik nincs feszültség alatt ..... Csak más a fogása.

Hozzászóló goli11 időpont: 2010.06.04. 14:00:04
Ennek a valószínű oka, hogy egy nagyobb hátteret kellene kiépíteni, ami már nem biztos, hogy kifizetendő lenne. Sokkal egyszerűbb, havi fixet kiküldeni, és az éves leolvasásnál korrigálni.
Véleményem szerint elég kevesen fognak ez miatt átjelentkezni, mert a kedvezmény meg nem olyan jelentős.

Hozzászóló petne időpont: 2010.05.20. 15:33:24
Csatlakozom... én legjobban azt kifogásolom, hogy nem lehet havi diktálást választani, csak átalányos megoldást. Hiába a kedvezmény, ez miatt nem valószínű, hogy váltani fogok erre, én ugyanis szeretek annyit fizetni, amennyit használom és nem hónapok múlva ér majd a meglepetés.

Hozzászóló Tanto időpont: 2010.05.20. 13:32:55
Vezérelt áram régi neve az éjszakai áram. Bojler és hasonló dolgok mehetnek róla, olcsóbb árammal, mikor a hálózat nincs annyira terhelve.

Nekünk ilyen van, akkor nem válthatunk T-home-ra? Nem értem ez miért akadálya a szolgáltatásnak.
Valamint a havi leolvasást se értem mint kizáró tényező. Pedig már gongolkodtan a váltááson, de így mindkettő kizárva.

Hozzászóló mattil időpont: 2010.05.18. 10:30:42
Csak annyiban jön ide, hogy megvan az okom arra, hogy miért lépjek át a jelenlegiből, túl a 4%-os kedvezményen. Ha az új szolgáltatónál nem lesznek ilyen gondok mint a régivel az máris pozitív lesz!
A kedvezmény rendben van, de nem olyan nagy mértékű, hogy csak emiatt tömegesen lépnének majd át a kisfogyasztók. Többségük az eddigi szolgáltatójával tapasztalt negatív jelenségek miatt fog átállni hidd el nekem. Ezért az új szolgáltatónak ilyenekre kell inkább rágyúrnia.
Szeged. Digitális Családi csomag+Globe Max; Kábelnet 5M

Egyesületem: http://www.szegedikisvasut.hu

Hozzászóló Németh Attila időpont: 2010.05.17. 23:26:36
Okay, de ez hogy jön ide bocs?

Válaszolj még, de a topikot le fogom zárni holnap este és nyitok újat, hivatalosat.

Hozzászóló mattil időpont: 2010.05.17. 21:13:00
Kérdések az u szolgáltatóval kapcsolatban
Szegeden elérhető a szolgáltatás, de több kérdésem is felmerült, és egyelőre nem tudom bele merjek-e vágni?

"Felhívjuk figyelmét, hogy energiaszolgáltatásunkat nem tudja igénybe venni amennyiben Ön áram esetén vezérelt mérővel rendelkező fogyasztó vagy alfogyasztó; valamint ha gáz esetén havi diktálás alapján kiállított számlát szeretne kapni."

Mi az a vezérelt mérő? A mondat második fele alapján pedig csak akkor válthatok, ha átalányt fizetek? Mindkét órámat (gáz, villany)havonta diktálom(interneten keresztül).
Ráadásul túl sok lett a számlám mostanában, és a napokban akarok új bojlert venni,(a lehető legeslegenergiatakarékosabbat)mert nagy valószínűséggel az tekeri az órámat ennyire. Ha viszont az elmúlt egy éves fogyasztást veszik alapul, akkor nem sok értelme van a bojlercserének, mert nem lesz olcsóbb a számlám. Vagy igen? Vagy emiatt várjak még inkább az átállással?
Kábeltévém és netem itt van, úgyhogy ezzel nincs gond. A kedvezményeket nem tartom túl nagynak. Lehet ezzel sem ártana várni párna hónapot, hiszen az új belépők mindíg több kedvezményt szoktak kapni?

Hozzászóló mattil időpont: 2010.05.17. 21:02:19
Gondok a jelenlegivel
Épp a mai napon kaptam egy érdekes levelet a Démásztól, jelenlegi szolgáltatómtól. Arról szól, hogy van 11500 forint tartozásom és azonnali hatállyal fizessem be, vagy minden rossz vár rám. Kedvencem a következő mondat: "Tájékoztatjuk, hogy nem fizetés esetén értesítjük az önkormányzat jegyzőjét és a gyámhivatalt" ???????
Mi van? Gyámság alá akarnak helyezni vagy mi a szösz?
Ráadásul az a legérdekesaebb az egészben, hogy az áramszámlám a Démásszal való kapcsolatfelvételem első percétől kezdve folyamatosan bankszámláról van rendezve. Minden hónapban küldenek egy-két sms-t, hogy "x-edikén levonjuk a díjat". Csakhogy ezek szerint nem vonták le. Most sem. Csak az sms-t küldték. Nem először játszották már el ezt velem, amivel nekem igencsak nagy zűrt okoznak. A levonások többsége ugyanis 10-15-között szokott történni, én pedig 15-e után megnézem mennyi pénzem maradta fizetésemből, és a maradékot elköltöm (sajna nagyon kevés marad meg, úgyhogy nem tart sokáig elkölteni). Épp azért, mert az átutalásról -amint látszik tévesen- azt hinném balga fejjel, hogy ez a forma biztonságot, tervezhetőséget jelent, vagy valami ilyesmi sad
Vannak ötleteim, arra vonatkozóan, hogy kit kellen gyámság alá helyezni. Rögtön elsőnek azt, aki nem nyomja meg azt a bizonyos gombot, a felszólítást viszont kiküldi..
Más gondjaim, bajaim is vannak a Démásszal, de most ugye itt az uj szolgáltató, úgyhogy végre választhatok. Az új szolgáltatónál tudják kezelni majd ezt a bonyolult helyzetet?

A Dégázzal négy év alatt egyszer volt gondom (éppen most) Az is amitt, hogy az elmúlt hónapban csak alapdíjat számláztak, most meg két havi fogyasztást egyszerre.
Úgyhogy a Dégáztól nem biztos, hogy megválnék, de a DÉMÁSZ-tól lehet nem ártana.

Hozzászóló Mihaly32 időpont: 2010.05.17. 20:47:15
Kérdésem,hogy ezek a szolgáltatások mikor lesz országosan elérhető?

Hozzászóló mattil időpont: 2010.05.17. 20:41:12
Áram és gázszolgáltatás
A mai nappal(2010.05.17) indul a Magyar Telekom áram és gázszolgáltatása. Szóljon ez a téma erről a szolgáltatásról.